Załatwianie wszystkich formalności i pozwoleń potrafi zniechęcić, zwłaszcza wtedy, gdy znaczna część nazw druczków brzmi jak czarna magia i zupełnie nie wiadomo, gdzie zacząć szukać. Żeby bezstresowo przejść całą procedurę, w pracowni projektów Dobre Domy można kupić projekt z adaptacją. Wtedy wszystko staje się jasne.

Czemu boimy się rozpoczęcia budowy?

Gdy zapadnie już decyzja o budowie domu, pojawia się pytanie: "jak do tego podejść?", "od czego zacząć?". Formalności, dokumenty, kredyt, zakup działki, projektu, materiałów, znalezienie zaufanej ekipy i dotrzymanie terminów - na każdym etapie budowy można napotkać problemy. Pomysłów i możliwych odpowiedzi jest wiele, ale która jest właściwa? Ta niepewność odstrasza wielu ludzi i sprawia, że rezygnują z realizacji marzeń.

Rzeczywiście, pewnych niejasności czy początkowych niepowodzeń się nie uniknie, jednak dobre przygotowanie przed rozpoczęciem prac, lista potrzebnych dokumentów i... pomoc kogoś lepiej zorientowanego w temacie pozwolą na w miarę bezstresowe przejście przez ten czas i dotarcie do mety, czyli momentu odbioru budynku i zamieszkania w nim.

Zacznij od planu, potem działaj.

Na zdrowy rozum, czyli wybierz projekt z adaptacją

Jednym z warunków ubiegania się o pozwolenie na budowę jest złożenie w urzędzie gotowego projektu dopasowanego m.in. do warunków klimatycznych danego miejsca i panujących tam warunków nośnych gleby.

Pakiet "Na zdrowy rozum" oferowany przez pracownię projektów Dobre Domy, w ramach którego otrzymujemy projekt z adaptacją, pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze oraz mnóstwo stresu. Pracownicy pomogą przy uzyskiwaniu uzgodnień, zaświadczeń i pozostałych niezbędnych dokumentów, by na koniec przekazać Inwestorowi projekt i dokumentację gotową do złożenia w Urzędzie. Razem z tą ofertą zyskujesz gwarancję oraz pomoc aż do uzyskania niezbędnego pozwolenia.

Poznaj szczegóły pakietu "Na zdrowy rozum".

Na czym polega adaptacja projektu?

Adaptacja projektu to dopasowanie go do warunków panujących na działce przeznaczonej pod budowę. Należy tu zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu, nośność gruntu a także na warunki klimatyczne.

Zmiany te polegają m.in. na:

  • dostosowaniu gotowego projektu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu,
  • dostosowaniu gotowego projektu do stref obciążeń konstrukcyjnych,
  • zaprojektowaniu zagospodarowania działki wraz z odpowiednią mapą geodezyjną,
  • uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i innych dokumentów, których wymaga projekt.

Trzeba jednak pamiętać o jednym - każdy projekt objęty jest prawem autorskim, dlatego możliwe zmiany są określone w dołączonej dokumentacji. Zalicza się do tego np. wymiary fundamentów, dobudowania piwnicy, zmianę materiałów do budowy stropów i ścian zewnętrznych, materiałów wykończeniowych, liczby i układu okien, kąta nachylenia dachu, kolorystyki elewacji czy kształtu podjazdu i tarasów.

Dowiedz się więcej o adaptacji projektu.

O dom się już nie martw

Projekt idealny, profesjonalnie naniesione poprawki i pomoc przy załatwianiu formalności - budowanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste! Wystarczy zdecydować się na pakiet "Na zdrowy rozum" przygotowany przez pracownię projektów Dobre Domy i otrzymać projekt z adaptacją. Jedna sprawa załatwiona!