Pachnące, świeże oraz czyste pranie, bez zbędnej chemii jest możliwe. Spośród dużego wyboru środków piorących zarówno tych tradycyjnych, jak i naturalnych, można odnaleźć perełki z nienagannym składem, o skutecznym działaniu. Doskonale radzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami, a przy okazji nie niszczą tkanin i są przyjazne dla środowiska, dzięki zastosowaniu bezpiecznych składników. Staramy się dbać o nasze zdrowie, dlatego zamieniamy konwencjonalne środki piorące na ekologiczne. Alergie i podrażnienia skóry to jedna z bolączek, która dotyka nas coraz częściej, dlatego tak ważny jest naturalny skład, który pozwoli na bezpieczne pranie.

Naturalnie i z tradycją

Naturalne środki piorące istnieją od dawna, a stosowały je nawet nasze babcie. Pomimo zapomnienia powoli powracają do łask ze względu na swoje wyjątkowe właściwości.

Płyny do prania oparte o szare mydło święcą triumfy. Jest to składnik ekologiczny, biodegradowalny i bezpieczny dla zdrowia. Stanowi doskonały środek do wywabiania plam, silnych zabrudzeń, nawet po tłustych potrawach, czy sokach owocowych. Pranie w szarym mydle zapewnia idealną czystość bez niszczenia nawet bardzo delikatnych tkanin. Produkty na bazie szarego mydła są szczególnie polecane dzieciom, osobom z wrażliwą skórą i alergiami.

Czyste pranie wzbudzi zachwyt, jeśli będzie miękkie, a jego zapach przywoła najmilsze wspomnienia. Za miękkość w naturalnych płynach do płukania odpowiada lanolina. To nic innego jak naturalny wosk pozyskiwany z wełny owiec, którego skład jest bardzo zbliżony do składu warstwy lipidowej naszej skóry. Nadaje praniu wyjątkową miękkość, nie wywołuje alergii. Z tego powodu jest najczęściej składnikiem produktów do płukania tkanin dla dzieci lub osób z bardzo wrażliwą skórą.

Fenomen wśród środków do prania

Do rodziny środków czystości ZIELKO dołączyły nowości! Jest to aż sześć naturalnych produktów, z którymi pranie stanie się przyjemną i wyjątkowo pachnącą czynnością. Wszystkie produkty ZIELKO mają kilka istotnych właściwości, które wydają się być podstawą dla nowoczesnych, bezpiecznych środków piorących.

  • NATURALNE - odpowiednie proporcje naturalnych składników bezpiecznie pomogą nam w codziennej walce o czystość. Wystarczą: mydło potasowe (szare) oraz lanolina.
  • BIODEGRADOWALNE - wszystkie składniki produktów piorących ZIELKO ulegają biodegradacji, zachęcamy jednocześnie do segregowania opakowań. Przez tak prozaiczne wydawałoby się rzeczy kreujemy jaki będzie nasz świat dziś i w przyszłości.
  • SKUTECZNE - Sprawdzona receptura oraz ekologiczny skład płynu pomagają usuwać plamy, nie niszcząc tkaniny. Stworzone do stosowania zarówno podczas prania ręcznego oraz w pralce.
  • PACHNĄCE - płyny do płukania z lanoliną zmiękczają i odświeżają pranie, nadając tkaninom świeży zapach, który trwa dłużej, utrzymując się nawet przez kilka dni.

Oferta ZIELKO będzie systematycznie poszerzana o kolejne preparaty do utrzymania czystości w domu.

Dostępność: drogerie, sklepy z kosmetykami naturalnymi oraz sklep producenta www.sylveco.pl