Industrialny pochodzi ze środowiska przemysłu i fabryk, gdzie surowość i funkcjonalność odgrywały kluczową rolę. Charakteryzuje go użycie materiałów jak metal, beton, cegła i drewno oraz odsłonięte instalacje i elementy konstrukcyjne. Zabudowa meblowa i dodatki są często wykonane ze stali, a ściany pokryte ciemnymi barwami, zwłaszcza czarną, szarą i brązową. Natomiast loftowy wywodzi się z pierwszych loftów, czyli przestrzeni mieszkalnych utworzonych w przekształconych fabrykach lub magazynach. Zachowuje pewne cechy surowości, ale jest bardziej komfortowy i zróżnicowany w kwestii wykończenia. Wyróżnia go jaśniejsza i cieplejsza paleta barw.

Ceglana kuchnia

Kuchnia zaprojektowana w stylu industrialnym jest przestronna, z dużymi oknami o czarnych szprosach, które wpuszczają mnóstwo naturalnego światła. Wyeksponowane cegły o ciepłym, naturalnym odcieniu i rura okapu nadają wnętrzu surowy wyraz. Szczególnie intrygująca jest zawieszona nad wyspą konstrukcja z czarnej stali łącząca punktowe oświetlenie z miejscem na przechowywanie wina, kieliszków i roślin. Na samej wyspie znajduje się jednokomorowy zlewozmywak MEZZO II marki FERRO, wykonany z granitu. Jego ciemne wykończenie kontrastuje z lśniącą powłoką chromowanej baterii CAMIRO INOX. Podwyższona część blatu wraz z hokerami sprawia, że wyspa staje się miejscem zarówno do przygotowywania posiłku, jak i jego spożywania.

Zdecydowanie jaśniejsza jest loftowa aranżacja, zachowuje ona jednak charakterystyczne przeszklenia i stalowe elementy wyposażenia. Białe kafle, szafki i wybielany parkiet czy cegły przy oknie odbijają światło, które sięga salonu. Przyciągający uwagę duży, czarny okap, metalowe półki i lampy w drucianych kloszach nadają charakter wnętrzu, a elegancka bateria zlewozmywakowa LUGIO o matowym, czarnym wykończeniu świetnie współgra z przemysłowymi motywami.

Stalowa łazienka

W industrialnej łazience, do której wchodzi się przez drzwi suwane (barn door), ściany zdobi biała cegła i beton. Widoczna jest instalacja elektryczna i belki konstrukcyjne. Metalowe lampy i szafki skupiają uwagę na strefie umywalkowej, kontrastując z chromowanym wykończeniem  oszczędnych w formie podtynkowych baterii z kolekcji ALGEO SQUARE. Dodatki z serii GRACE czynią przestrzeń bardziej funkcjonalną, a drewno razem z roślinami, dopełniają i ocieplają wnętrze.

Ostatnia aranżacja stanowi przykład świetnie zaprojektowanej przestrzeni o niewielkim metrażu. Szafka umywalkowa posiada zarówno szuflady, jak i otwarte półki i wieszak na ręcznik. Położono na niej okrągłą umywalkę z niską baterią VITTO VERDELINE. Jej masywna, wyrazista forma doskonale komponuje się z wyposażeniem łazienki i jednocześnie zapewnia oszczędność wody i energii potrzebnej do jej podgrzania. Baterię wannową uzupełnia równie przyjazny środowisku zestaw natryskowy AMIGO VERDELINE, a charakterystyczny parawan, chroni przed zachlapaniem.

Więcej informacji na: www.ferro.pl