WIEWIÓRKA I SPÓŁKA

Tworzone ręcznie z wielką pasją na Warszawskiej Sadybie kartki świąteczne zaprojektowane i wykonane są z wielką starannością przez Wiewiórki. Tak właśnie określa siebie i pracowników kadra firmy, która ponad wszystko stawia zadowolenie klientów.

Kartki świąteczne to tylko jeden z segmentów asortymentu, jednakże bardzo ważny, ponieważ wiewiórkowe kartki świąteczne są przepiękne i warte zakupu. Kartka Cicha Noc Night w klasycznych intensywnych ciemnych barwach oraz Christmas Green Merry Christmas ze świątecznymi motywami to kwintesencja świątecznego nastroju. Do kartek dołączone są stylowe koperty w kolorze złota.

Cocoshki

Jak powiada założycielka sklepu, Cocoshki jest miejscem, które od 2012 roku przepełnia miłość do prostoty i najwyższej jakości. Wśród różnorodnego asortymentu znanych marek, dedykowanego najmłodszym, znalazło się miejsce również na kartki świąteczne. To dobra decyzja, ponieważ zaprezentowane kartki na pewno nie są zwyczajne.

Na szczególną uwagę zasługuje kartka od MERI MERI, która zaskakuje przestrzenną formą. Kartka świąteczna w formacie 3D przedstawia Mikołaja i renifera na tle trójwymiarowej choinki. To ekologiczna kreatywna kartka do samodzielnego (nieskomplikowanego) złożenia, więc będzie stanowiła piękną dekorację świąteczną.

FIDO design

Firma FIDO design oferuje polskie produkty tworzone w duchu katolickiego designu. Kartki oferowane przez tę firmę to tradycyjne niewielkie arcydzieła. Niektóre są ręcznie malowane z najwyższą pieczołowitością, inne wykonywane z lekkim efektem 3D metodą scrapbookingu, a jeszcze inne tworzą niepowtarzalne rzemieślnicze kompozycje. Wśród wielu propozycji wartą docenienia poprzez ogromną uniwersalność jest kartka świąteczna „Cicha noc”, przedstawiająca ilustrację rozgwieżdżonego nieba. Ten subtelny design zachwyca prostotą i elegancją.

PAPIERNICZENI

Firma PAPIERNICZENI powstała z pasji do papieru, a centrum jej dowodzenia znajduje się w Krakowie na Limanowskiego 18. Ludzie pozytywnie zakręceni na punkcie tradycyjnych, analogowych wyrobów papierniczych oferują autorskie linie produktów, wśród których nie zabrakło również kartek świątecznych. Sprzedawane kartki są wyjątkowe, ponieważ powstają przez wyjątkowe współprace.

Znajdziemy tu kartki o unikatowym wzornictwie, tworzone przez takie marki jak Papear, Suska&Kabsch, Musaka, czy LIMMONKI. Różnorodność kartek świątecznych wynika więc z różnorodności twórczej autorów projektów. Kartki zachwycają delikatnym stylowym wzornictwem, jednak w kolekcji znajdują się również kreatywne kartki POP-UP, które po rozłożeniu tworzą ażurową szklarnię ze świąteczną choinką albo świątecznie udekorowany pokoik.

PIESKOT

Firmę PIESKOT tworzą Kama i Marek, którzy w niegdyś zawiedli się, poszukując pięknych kartek i doszli do wniosku, że najlepiej będzie, jak wyprodukują je sami. Wszystkie kartki zaprojektowane są przez młodych polskich artystów ilustratorów, malarzy i autorów książek. Każda inna, każda w innym stylu, ale wszystkie łączy kreatywność i piękne świąteczne barwy.

Kartki są składane i drukowane w formacie 15 cm x 15 cm. Na ilustracjach kartek można znaleźć człowieka przywiązanego (dosłownie) do choinki, uroczego niedźwiedzia z szalikiem i prezentem, ale również tradycyjny zimowy widoczek. Twórczość zaprezentowana na kartkach charakteryzuje się polotem i sporą dawką dobrego humoru.

Targi Rzeczy Ładnych

Na portalu Targi Rzeczy ładnych znajdują się tysiące wyselekcjonowanych produktów od polskich producentów i projektantów. Tuż obok designerskich tekstyliów i ceramiki zaprezentowano wspaniałe kartki świąteczne różnych znanych marek. Swą najpiękniejszą kartkę świąteczną życia wyszukają tu miłośnicy psów, kotów, pingwinów, reniferów, choinek, bałwanów i lisków, ale także fani tradycyjnej świątecznej symboliki. Swoją najpiękniejszą kartkę wypatrzą także entuzjaści ekologii, ponieważ w ofercie są również drewniane kartki świąteczne, stanowiące gorący trend wśród kartek okolicznościowych.

Cudowianki

Ania, która 6 lat temu postawiła wszystko na jedną KARTKĘ i uruchomiła firmę „Cudawianki”, całe swoje serce wkłada w to, aby kartki zaprezentowane na jej stronie były niesztampowe. Różnorodność wzornictwa gwarantuje współpraca ze zdolnymi polskimi ilustratorami, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Kartki drukowane są na papierze ekologicznym z certyfikatem FSC, a w środku znajduje się miejsce na życzenia.

Z pewnością jest na czym zawiesić oko. Kartka ze świątecznymi klasykami, czyli świątecznymi tekstami najpopularniejszymi w każdym polskim domu z pewnością bije rekordy popularności. Któż bowiem nie zaznał haseł „kto to wszystko zje”, „najmłodszy rozda prezenty” albo „święta święta i po świętach”? Można się zdecydować również na kartkę „Nie jedz tego! To na święta” albo kartkę świąteczną z niesfornymi kotkami.

Rzeczownik

Wyjątkowe artykuły papiernicze to oferta firmy „Rzeczownik”. Wśród nich na szczególną uwagę przez wzgląd na wysublimowane piękno zasługują kartki świąteczne marki WANDERLUST. Tym razem to nie polska a niewielka angielska marka, a konkretnie małe lokalne studio projektowe umiejscowione w Hove. Wzornictwo kartek zachwyca, szczególnie utrzymane w świątecznej konwencji owalne kartki z dekoracyjną złotą bordiurą.

Artyferia

Antyferia to prawdziwa feeria barw i form. Szeroki asortyment wyrobów i kartek rękodzielniczych jest pretekstem do wyszukania tej najpiękniejszej kartki, a jest w czym wybierać.

Kartki świąteczne tradycyjne, z załączoną drewnianą ozdobą na choinkę, kartki 3D, kreatywne świąteczne płaskie świece sojowe, które można wysłać bliskiej osobie zamiast kartki, kartka z miejscem na czekoladę, kartka świąteczna ze wstążką i kartki świąteczne eko - do wyboru do koloru. Można pozytywnie zagubić się w tej różnorodności i absolutnie nie chcieć wyjść. To zrozumiałe.

TADAM - kreatywna pracownia

Pracownia TADAM to kreatywność przez duże K. Papierowe kartki świąteczne są oczywiście przepiękne, jednak niekiedy warto wyjść poza strefę komfortu i poszukać innych rozwiązań. Kartki tworzone są z pomocą najnowszych technologii, jednak ręcznie wykańczane, ozdabiane i malowane.

W ofercie pracowni znajdują się trwałe kartki świąteczne wykonane z drewna, pleksi transparentnej i lustrzanej oraz akrylu. Coś wspaniałego dla siebie znajdą zarówno fani nowoczesnego, jak i tradycyjnego designu. Drewniana kartka ze sweterkowym nadrukiem, zielona kartka vintage lub luksusowa złota kartka lustrzana z pleksi z eleganckim nadrukiem - to pamiątki na lata. 

Autor
Kartki świąteczne na Boże Narodzenie - wybieramy najpiękniejsze!
Dagmara Kasprzyk-Rogal
Dekorator wnętrz, kosztorysant budowlany, copywriter, wykształcenie ekonomiczno-administracyjne. Kobieta wielu pasji, z których największą jest tematyka wnętrzarska. Od...