Duński projektant Hans Sandgren Jakobsen (ur. w 1963 r.) jest znany z wyjątkowej dbałości o szczegóły i umiejętności przetwarzania tego, co zwyczajne, w wyjątkowe. Swoją przygodę z designem zaczynał jako... stolarz.

Później jednak zdecydował się studiować wzornictwo przemysłowe w duńskiej szkole designu w rodzinnej Kopenhadze. W tym czasie podróżował także po Ameryce, gdzie zgłębiał tajniki rzemiosła shakersów, religijnej sekty kwakrów, która zajmowała się wytwarzaniem mebli. A były to meble wyjątkowe - ich prostota, funkcjonalność i wytrzymałość sprawiła, że trafiły do historii designu.

Po zakończeniu edukacji Jakobsen przeniósł się do Japonii, by pracować jako projektant przemysłowy dla "COBO Design" w Nagoya. W 1991 roku nawiązał współpracę z legendarną duńską projektantką Nanną Ditzel. Od tego momentu jego kariera nabrała rozpędu i zaowocowała projektami dla takich firm, jak VIA, Kohseki, Art Andersen & Copenhagen, Fritz Hansen czy Askman.

Od 1999 roku duński designer prowadzi własne studio w Granaa (Jutlandia). Okna jego pracowni wychodzą na nabrzeże, więc przy pracy może oglądać statki wpływające do portu. Impulsem do rozpoczęcia prac nad projektem jest najczęściej zamówienie od konkretnego producenta. Ponieważ zleceniodawca ma zazwyczaj jedynie mgliste pojęcie na temat tego, czego oczekuje, szczegóły mebla rodzą się podczas wielu godzin rozmów i przeglądania wstępnych szkiców.

Hans Sandgren Jakobsen ma własną metodę pracy: szuka na rynku podobnych projektów będących już w produkcji i zastanawia się, jak je udoskonalić. Pracuje nad nimi tak długo, aż zyskają walor nowości i niepowtarzalności. Jego drogowskazem są innowacyjność, estetyka i funkcjonalność. Wierzy w zasadę, że mniej znaczy więcej.