Dla Dagny Polkowskiej projektowanie mebli jest tylko częścią pracy twórczej. Miało być tą lżejszą, łatwiejszą i przyjemniejszą, a okazało się równie wymagające, co architektura.

Projekty Dagny Polkowskiej

Architektura, design, trendy. Dagna Polkowska do projektowania podchodzi w sposób, który można nazwać holistycznym. Jej głównym pragnieniem jest, aby każdy klient czuł się pod opieką.

- Lubię się starać - mówi z delikatnym uśmiechem. Dodaje, że chce zaspokajać te potrzeby, o których jej klienci nawet nie wiedzą. To jest ważne, gdyż projektuje głównie mieszkania, biura i hotele, czyli miejsca gdzie spędzamy najwięcej czasu.

Dlatego tak istotne jest, by ich twórczyni była uważna i otwarta na potrzeby innych. W czasie procesu projektowego nie tylko odpowiada na dziesiątki pytań, ale również sama je zadaje. Przyznaje bowiem, że szczegółowe omówienie detali realizacji, pomaga w stworzeniu takiego wnętrza, w którym zamawiający będą się czuli po prostu dobrze.

DAGNA POLKOWSKA
Absolwentka Politechniki Poznańskiej, studiowała także w Mediolanie. Architektka wnętrz, która głównie projektuje mieszkania, biura, hotele. W 2017 roku założyła firmę Dear Lisa, która od razu zdobyła uznanie jurorów Must Have.

Studio Dear Lisa - czym charakteryzują się te projekty?

Jednak od niedawna architektura nie jest jedynym obszarem zainteresowania Dagny Polkowskiej. W 2017 roku założyła bowiem studio Dear Lisa. Myślała, że projektowanie mniejszych form będzie lekkie, łatwe i przyjemne. Okazało się jednak równie wymagające, co skomplikowane realizacje.

Może dlatego, że autorka bardzo wysoko postawiła sobie poprzeczkę. Jej projekty są dopracowane w najdrobniejszych detalach. Meble wykonywane ręcznie w małych rodzinnych manufakturach są idealnie spasowane, dopracowane pod względem kolorystycznym i funkcjonalnym.

Nawet tak, zdawałoby się banalne dodatki, jak pufy i poduszki zachwycają jakością wykonania. Biorąc do ręki mięsistą, wypełnioną gęsim pierzem poduszkę, czujemy się tak, jakby chciała nas ugościć najlepsza przyjaciółka.

W końcu nazwa firmy - Dear Lisa - jest ciepła, miła, zapraszająca. Otwiera drzwi do świata przedmiotów pełnych wewnętrznego piękna.

Obity luksusowym bawełnianym aksamitem Puf Anselm. Dostępny również w odcieniu pudrowego różu i głębokiego błękitu.

Dagna Polkowska umie i lubi słuchać swoich klientów. Dlatego meble i dodatki jej autorstwa są takie jakby zrobiła je przyjaciółka dla przyjaciółki. Idealnie wykończone, miłe w dotyku, funkcjonalne.

Autor
Architektura, design, trendy - projekty mebli Dagny Polkowskiej
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...