Odkąd parę dni temu wszedł na ekrany film o Barbie, producenci mebli zaczęli widzieć świat, nomen omen, przez różowe okulary. Róż i jego odcienie zdominowały design.
W designie już wcześniej dało się spostrzec, że producenci mebli i akcesoriów do domu coraz odważniej sięgają po nasycone kolory. Ale takiego nagłego wybuchu różu nikt się chyba nie spodziewał. Scenografia Barbielandu udanie wpłynęła na aranżacje wnętrz. Widzimy zatem na różnych portalach wnętrzarskich i blogach wnętrza przesiąknięte w całości cukrowym kolorem i takie, które jedynie detalem nawiązują do Barbie Dreamhouse. Ci, którzy chcieliby sobie choć trochę ucukrować życie, mogą wybierać spośród dodatków wielu marek.
Producenci inspirują się filmem o Barbie
Drobne akcesoria proponują Fabryka Form oraz IKEA. Koszyk czy plecak dodadzą pazur do naszej stylizacji. Jeśli w dodatku ubierzemy się na czarno, na pewno zwrócimy na siebie uwagę.
Z kolei marka J-line wprowadzi do wnętrza trochę szaleństwa. Znalazły się bowiem w jej ofercie porcelanowe postacie dziewczynek, które robią balony z gumy do żucia. Te balony są - a jakżeby inaczej - różowe.
Duże gabaryty w postaci kanap, sof i krzeseł to oferta Maja Laptos Studio i Westwinga. Piękne aranżacje, na których tle stoją różowe meble, mogą być inspiracją dla tych, którzy nie są pewni wyboru. Wystarczy postawić jedną sofę, by wnętrze zaczęło żyć różowym życiem.Marka Bobbi Beck, która robi tapety, stworzyła wzór w różową kratkę. Wygląda dosłownie tak, jakby położono ją na ścianie w domku dla lalek. Będzie idealnym wykończeniem pokoiku dla dziewczynki, która uwielbia Barbie.
W końcu nie lada zaskoczenie - coraz częściej decydują się na kolor firmy łazienkowe, i to nie tylko producenci płytek, ale również kabin czy mebli. Na prowadzenie wychodzi Raw Decor ze swoimi opalizującymi płytkami. Potem Radaway z oryginalną kabinę z grafiką przedstawiającą nagie kobiety.
Film o Barbie
Żeby w pełni zrozumieć fenomen różu, który pojawia się u wielu marek, należy kilka słów powiedzieć o filmie. Aktorka Margot Robbie wciela się w kultową lalkę zaprojektowaną przez firmę Mattel w 1959 roku. Mieszka w fuksjowo-różowym domu bez ścian zewnętrznych, wzorowanym na oryginalnym domu Barbie Dreamhouse z lat 60., a także w modernistycznym domu Kaufmanna autorstwa architekta Richarda Neutry, zbudowanym w 1946 roku w Palm Springs w Kalifornii.
Efektowna spiralna zjeżdżalnia prowadzi z dachu do płaskiego, niebieskiego basenu bez wody, przypominającego basen z zabawkami. Ponadto znajduje się tu jacuzzi pieniące się statycznymi bladoróżowymi bąbelkami wykonanymi m.in. polistyrenu oraz ręcznie malowane niebo, góry i palmy.
Scenografka Sarah Greenwood i dekoratorka planu Katie Spencer zrobiły to, co wydawało się nie do wykonania - stworzyły “autentyczną sztuczność”.
Portal Airbnb wynajmuje dom Barbie
Ciekawostka: tuż przed wejściem na ekrany "Barbie" serwis Airbnb zaprezentował naturalnej wielkości rezydencję Malibu Dreamhouse w Kalifornii z dyskoteką na świeżym powietrzu i basenem bez krawędzi, o którym pisaliśmy tutaj.
Można go wynająć i choćby na chwilę bawić się w dzieciństwo.
Verner Panton w świecie Barbie
Tworząc bowiem bryłowe, geometryczne meble do domy Barbie, duet Greenwood i Spencer czerpał inspirację z klasyki połowy wieku XX wieku, m.in. z mebli duńskiego i lamp projektanta Vernera Pantona. Z tym że w domu Barbie nie ma elektryczności - lampy są atrakcyjne ze względu na kształty, nie stanowią źródła światła.
To było jak kąpiel w kolorze – powiedziała jedna z projektantek, odnosząc się do jasnego oświetlenia Barbielandu.