Meble dla najmłodszych projektuje się tak samo, jak dla dorosłych. Tylko lepiej! Dzięki łatwemu systemowi, który polega na dokręceniu dębowych wałków, można aż trzykrotnie zmienić wysokość blatu biurka Rise marki Borcas. Przy tym meblu dziecko rozpocznie naukę rysowania szlaczków oraz pisania pierwszych liter.

Borcas - polska marka pasjonatów pięknych wnętrz!

Borcas to polska marka, która w branży designu i wnętrz działa od 2015 roku. Jej założycielką oraz główną projektantką jest Kinga Smardz-Gawłowska, jednak do współpracy zaprasza ona często designerów działających w różnych obszarach. To młodzi, ambitni, często nagradzani projektanci. Muszą oni jednak rozumieć ideę rzemieślniczej pracy, z której słynie Borcas, a także zamiłowanie do minimalizmu i funkcjonalności, dzięki którym powstają ponadczasowe kolekcje.

Precyzja oraz dbałość o szczegóły, to główne zalety ręcznej obróbki drewna.

Meble Borcas to przede wszystkim odpowiedź na realne potrzeby klientów we współczesnym świecie. To kwintesencja prostych konstrukcji bez zbędnych ozdobników. Dzięki temu pasują do wielu aranżacji, a jeśli tylko jest taka potrzeba - można je dowolnie personalizować. Nie ma też mowy o skomplikowanym montażu. Wszystko to w trosce o komfort użytkowników.

Biurko Rise - najważniejsze cechy mebla

Na wyjątkowość kolekcji wpływają również naturalne materiały, z jakich wykonane są meble, w tym głównie użycie dębu i buku. Modelowym przykładem działalności Borcas jest dębowe biurko Rise rosnące wraz z dzieckiem. Utrzymane w minimalistycznym skandynawskim stylu jest funkcjonalnym miejscem do nauki i zabawy.

Ewa Półtorak
Każdy projekt zaczyna od analizy i zrozumienia potrzeb człowieka, jego zwyczajów i stylu życia, tak by zaprojektowaną formą wprowadzić w codzienność harmonię estetyczną oraz większy komfort użytkownika. Studiowała zarówno w Polsce, jak i za granicą, a pierwsze doświadczenia zdobywała, pracując w międzynarodowym zespole w Walencji.

Dodatkowym atutem jest jego estetyka - prosta, powściągliwa i elegancka. Jest to doskonały wybór dla rodziców, którzy cenią sobie wygodę, trwałość i design. Projektując model Rise, designerka Ewa Półtorak wykorzystała pomysły, które rozwiązują wiele problemów. Blat został pokryty laminatem, po którym dziecko może swobodnie pisać i rysować kredą.

- Biurko Rise, w myśl metody Montessori, zaprojektowane zostało tak, aby wspierać rozwój, ułatwiać samodzielną pracę dziecka, a także organizację przestrzeni. Posiada prosty i intuicyjny sposób regulacji wysokości, możliwość powiększenia blatu roboczego, a także szuflady i dodatkowe akcesoria do przechowywania - miękkie i przyjazne dla dzieci - mówi projektantka.

Serię cechuje ergonomiczny design – minimalizm, który świetnie sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

Dla utrzymania czystości wystarczy tylko wilgotna ściereczka. Dodatkowo, podstawowy wymiar blatu (90×50 cm) można zwiększyć, wykorzystując przeznaczone do tego celu dostawki o wymiarach 30×50 cm. To rozwiązanie pozwala na swobodne malowanie, wycinanie i wszelkie inne kreatywne zajęcia. Dzięki dębowym listewkom nie trzeba martwić się o spadające kredki - wszystko zostaje na właściwym miejscu. Po skończonej nauce przybory chowa się do praktycznych szufladach.

- Design, mający wiele twarzy, obecny jest w moim życiu nieprzerwanie. Ujawnia się w postaci ciągłej analizy funkcji i konstrukcji przedmiotów, obserwacji form, materiałów i procesów. Projektowanie to uważność, spójność i cierpliwość w poszukiwaniach, których rezultatem są indywidualnie tworzone wzory - tak Ewa Półtorak podsumowuje swoją drogę twórczą.

Autor
To biurko rośnie razem z dzieckiem a po blacie można rysować kredą! Zostało zaprojektowane zgodnie z metodą Montessori!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...