Przebudowa 90-metrowego apartamentu

Kupiliśmy 90-metrowy apartament, jednak rozkład pomieszczeń nie odpowiada naszym wymaganiom. Chcemy powiększyć strefę dzienną, by w kuchni znalazło się miejsce na dużą wyspę i stół na 8 osób. W salonie, poza kanapą i TV, nie chcemy żadnych mebli, podobają nam się za to duże rośliny - byłoby dobrze znaleźć na nie miejsce. Ponadto potrzebujemy dużej sypialni (dla nas) z pojemnymi szafami (fronty uchylne) oraz 2 mniejszych (jedna jako gabinet/pokój gościnny), dużej łazienki z wanną w stylu retro, dużą umywalką i toaletką, wc i pomieszczenia gospodarczego z pralką i suszarką. Wszystkie okna w mieszkaniu, z wyjątkiem tego w aneksie kuchennym, mają wysokość 2,3 m, wszystkie skrzydła uchylne. Deweloper wyraził zgodę na zabudowanie części korytarza przylegającego do naszego mieszkania.

Przebudowa apartamentu pozwoli na powiększenie strefy dziennej - kosztem zlikwidowania jednego pokoju. Kuchnia otwarta na salon, a w niej duża wyspa, dalej stół na 8 osób. Między umowną jadalnią a wypoczynkową strefą salonu ścianka i tv. Udało się wygospodarować miejsce na 3 duże rośliny. W sypialni gospodarzy łóżko z pogrubionym zagłówkiem (proponuję wykonać ten mebel na zamówienie).

Zagłówek przejmie funkcję szafek nocnych, z których najlepiej zrezygnować, by ostatnie skrzydło szafy mogło otworzyć się do końca. Będzie można odłożyć tam okulary, książkę, itp. Oświetlenie w formie kinkietów („ramię” z możliwością regulacji). Ponadto zagłówek może skrywać półki wysuwane na kółkach z dwóch stron. Jedna z szaf o pełnej głębokości (wieszaki), druga jest płytsza - a w niej półki i szuflady.

Przebudowa 90 m apartamentu   Przebudowa 90 m apartamentu
1. Mieszkanie przed zmianą.   2. Mieszkanie po zmianie.

Korytarz przylegający do mieszkania został zabudowany - ustawione tam szafy pomieszczą ubrania, buty, odkurzacz, itp. - ewentualnie mogą spełniać funkcję spiżarni. W związku z możliwością zostawiania okryć i butów na korytarzu, przedpokój w mieszkaniu został zmniejszony. Wychodząc naprzeciw upodobaniom właścicieli, w dwóch miejscach została umieszczona roślinność - pojemniki na nią możemy dowolnie obudować i zawiesić na ścianie lub postawić na podłodze przy ścianie i otoczyć np. murkiem z cegieł. Wejście do wc jest umieszczone w taki sposób, by nie było widoczne z kuchni i salonu, czyli miejsc, w których przyjmuje się gości. Obok wc pomieszczenie gospodarcze z pralką i suszarką (sprzęty ustawione jeden na drugim), wyżej i obok półki na detergenty, miski, kosz na pranie, itd.

Korytarz prowadzący do pozostałych pomieszczeń apartamentu ma wymagane 120 cm szerokości. W dużej łazience wolno stojąca wanna retro i blat na całą szerokość naprzeciwległej ściany - na nim duża umywalka i wydzielone miejsce, które może spełniać funkcję toaletki. Mniejsza z sypialni (będąca jednocześnie gabinetem/pokojem gościnnym) posiada wnękę na zabudowę meblową oraz miejsce na biurko i rozkładany fotel do spania. Większa wyposażona w mini garderobę z wieszakami i półkami (zabudowa na zamówienie w 2 - skrzydłowym uchylnym frontem). Ponadto pojedyncze łóżko, biurko i półki na książki.