Duża wyspa kuchenna w salonie

Chciałabym prosić o pomoc w aranżacji pokoju z aneksem kuchennym i prawdopodobnie wolno stojącą wyspą. Na czerwono oznaczyłam grzejniki. Byłabym szczególnie zainteresowana jak największą powierzchnią blatu roboczego. 

Salon jest wystarczająco obszerny, by udało się w nim zmieścić dużą wyspę kuchenną.

W wersji A wyspa jest nieco mniejsza. W salonie sofa narożna, stolik kawowy, okrągły stół z 4 krzesłami przy wyjściu na balkon oraz zabudowa przy ścianie z grzejnikiem - na książki itp.

W wersji B wyspę zastąpił "półwysep", na którym jest zdecydowanie więcej miejsca do pracy. Od strony salonu stoi przy półwyspie szafka z tv - można między nimi zrobić ściankę z płyty meblarskiej (do wys. ok. 130 cm), która ochroni tv przed oparami z gotowania, a jednocześnie zasłoni ewentualny bałagan na blacie. 

W zabudowie meblowej w kuchni (przy ścianie) od prawej: lodówka, szafka z szufladami, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka, wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie. Wyspa lub półwysep: centralnie płyta grzewcza (nad nią okap wyspowy), pod płytą i po bokach szafki z szufladami. To najwygodniejsza forma przechowywania w kuchni - w przypadku składowania talerzy można umieścić w szufladach specjalne podziałki. 

Duża wyspa kuchenna w salonie Duża wyspa kuchenna w salonie Duża wyspa kuchenna w salonie
Rys.1. Salon z aneksem kuchennym. Rys.2. Propozycja aranżacji salonu z aneksem i dużą wyspą kuchenną - wersja A. Rys.3. Propozycja aranżacji salonu z aneksem i dużą wyspą kuchenną - wersja B.