Renowacja kuchni

Chcielibyśmy wymienić w kuchni blat i płytki (na ścianach i podłodze), żeby całość pasowała do cegły na ścianie obok, a jednocześnie nie gryzła się z przecieranymi meblami w kuchni. Potrzebujemy też miejsca roboczego na blacie (w tym momencie tym miejscem jest stół). Zastanawialiśmy się nad przedłużeniem blatu za kuchenką i wygospodarowaniem takiego miejsca, może zrobić coś jak barek? Jednakże obok stoi koza. Jaką kolorystykę zastosować przy takich postarzanych meblach?

Proponuję zrobić zabudowę na całej ścianie po lewej stronie w kuchni - z lodówką w rogu i barkiem, który zasłoni blat roboczy. Akurat w tej kuchni barek jest dobrym pomysłem. Stół nie jest tu niezbędny, ponieważ tuż obok stoi drugi - na pewno wystarczy.

Blaty robocze - dębowe. 

Na ścianie po lewej stronie zamiast szafek wiszących można zrobić półki na przyprawy i pojemniki do przechowywania - z dębowego drewna z ukrytym mocowaniem - będą pasowały do blatu.

Na podłodze jasnoszare płytki 60 x 60 cm.

Cegłę na ścianie malujemy na grafitowy kolor - czerwona kompletnie nie pasuje do posiadanych mebli. Okap - tuba (wykończenie - chrom).

Na ścianie po lewej stronie kładziemy "cegły" - również malujemy je na grafitowo (dostępne są gotowe w tym kolorze, jednak należy zwrócić uwagę, by odcienie zanadto się nie różniły).

Na suficie metalowa lampa wisząca w nowoczesnym stylu.

Renowacja kuchni Renowacja kuchni
Renowacja kuchni Renowacja kuchni
 Kuchnia i widok na salon - dotychczasowa aranżacja.