Kolory do mieszkania

Proszę o pomoc w dopracowaniu kolorystyki w mieszkaniu. Moje pomysły: przedpokój i salon pomalowany na biało, sypialnia na szaro. Ściana z tv i zagłówkiem łóżka z obu stron w ciemniejszym odcieniu (Stylowy Antracyt). Łazienka - kolor grafitowy marmur z podłogą z paneli Quickstep Impressive Ultra Jasny Beton. Podłoga w reszcie pomieszczeń Quickstep Classic Dąb Havanna Naturalny. Meble kuchenne szary mat z białym blatem (na rysunku jest niezgodność - część z płytą grzejną będzie węższa, a całość zakończona barem z hokerami. Czy nie będzie zbyt monotonne? Czy użyć białych drzwi, czy w kolorze ciemnego drewna? Meble jasne, czy też ciemniejsze dla kontrastu?

Proponuję położyć cegły w odcieniach szarości na 2 najdłuższych ścianach w mieszkaniu - na projekcie to będzie ściana "na górze" z grzejnikiem w przedpokoju i częścią zabudowy w kuchni oraz druga - na projekcie po prawej stronie, za kanapą. Kolory mebli w kuchni - proponuję zamienić na białe lakierowane fronty i czarny blat.

W salonie czarna sofa i szklany stolik na metalowej podstawie. Planowane panele podłogowe mogą zostać. Biurko i szafka rtv białe, podobnie szafa w przedpokoju.

Ściana z oknem w salonie biała, białe również pozostałe ściany w przedpokoju. Ciemnoszarym kolorem malujemy ścianę z tv w salonie i przylegającą do niej ściankę z drzwiami wejściowymi do sypialni.

Drzwi do sypialni i łazienki białe.

Kolory do mieszkania Kolory do mieszkania
Projekt aranżacji mieszkania wykonany przez właściciela. Stara cegła Szara, STARECEGLY.PL, 79 zł / m2

W sypialni ściany jasnoszare, zagłówek łóżka w formie tapicerowanych modułów (kwadratowych) na całą wysokość ściany.

Szafa - szary korpus, białe fronty. Na oknach białe rolety rzymskie i czarne zasłony.

Oprawy oświetleniowe w całym mieszkaniu - metalowe z połyskiem.

W łazience przydałby się kolor szary o kilka tonów jaśniejszy od wybranego - i czarne dodatki, dzięki nim aranżacja nie będzie się wydawała monotonna.