Dodatki w zielonym salonie

Proszę o poradę w sprawie dodatków i firan do salonu. Pomieszczenie wydaje się puste - chcę, żeby było dość nowoczesne, ale jednocześnie przytulne.

Na okna kremowe zasłony - będą się ładnie komponowały z zielonymi ścianami. Zasłony po bokach, na środku w razie potrzeby (jeśli chcemy bardziej zasłonić okna) białe gładkie firanki (do podłogi).

Dodatki w zielonym salonie Dodatki w zielonym salonie Dodatki w zielonym salonie Dodatki w zielonym salonie
Obecna aranżacja salonu.

Na ścianie nad kanapą, gdzie znajduje się klimatyzator z maskującym obrazkiem można dodać kilka obrazów (czarno - białych zdjęć) i rozmieścić je nieregularnie - klimatyzator stanie się w ten sposób częścią dekoracyjnej kompozycji (dodatkowe ramy powinny być w kolorach białym i czarnym).

Pod stolikiem kawowym wzorzysty dywan.

Dodatki w zielonym salonie Dodatki w zielonym salonie
Zasłona Uni, kremowa, różne rozmiary, BONPRIX.PL, od 124,99 zł / szt. Dywan Patchwork, wym: 160 x 230 cm, GALERIA-DYWANOW.COM, 1429 zł

Wrażenie pustej przestrzeni w salonie jest spowodowane zastosowaniem sofy narożnej, która dodatkowo jest odwrócona "plecami" do wejścia. W tym salonie lepiej wyglądałaby prosta sofa w komplecie z fotelem - wtedy kąt wypoczynkowy stałby się bardziej "otwarty" i większy. W tej chwili - jeśli nie ma planu, by puste miejsce zagospodarować np. przy pomocy stołu i krzeseł, można postawić tam nowoczesny szezlong - lub worki do siedzenia.