Salon w brązach

Proszę o pomoc w aranżacji salonu. Podłoga i drzwi są ciemnobrązowe, ściany to Szampańska Biel. Kupiliśmy narożnik w kolorze musztardowym. Jakie poduszki będą do niego pasowały? Jakie zasłony na okna? Planujemy też stół i krzesła (zdjęcie) - w jakim kolorze powinny być i w jakiej tapicerce? Jaka witryna, komoda i żyrandol będą pasowały do tych mebli? Chcemy przeznaczyć fragment jakiejś ściany na nasze rodzinne zdjęcia - ale nie wiem w jakiej formie będzie to najlepiej wyglądało. W salonie nie będzie tv. Lubię tradycyjne wnętrza z odrobiną nowoczesności.

Wybarwienie stołu i krzeseł powinno być ciemnobrązowe - można dopasować kolor do drzwi wejściowych. Tapicerka na krzesłach - proponuję czekoladowy brąz (jasna będzie niepraktyczna ze względu na dzieci, a wzorzystą lepiej zastosować na dodatkach, jak zasłony i poduszki). Jeśli jednak miałoby się okazać, że koloru brązowego będzie za dużo, można zastosować kolor ciemnoszary.

Aby nawiązać kolorystycznie do kanapy, można na stole położyć podkładki w takim odcieniu.

Salon w brązach Salon w brązach
Kolorystyka drzwi i podłogi w salonie. Posiadana sofa.
Salon w brązach
Planowany zakup - zestaw Józef, fot. www.bomarmeble.pl.

Na oknach białe gładkie firanki do podłogi, do tego zasłony w pionowe pasy (będą pasowały zarówno do brązowej, jak i ciemnoszarej tapicerki na krzesłach).

Komoda i witryna powinny mieć taki kolor, jak stół i krzesła. We wnętrzach nowoczesnych można zestawiać meble w różnych odcieniach i uzyskać ciekawy efekt. Jednak w przypadku wnętrz i mebli "tradycyjnych", czyli bardziej klasycznych meble w obrębie jednego pomieszczenia powinny być utrzymane w tym samym odcieniu. Jeśli producent stołu nie jest w stanie wykonać takiej komody i witryny (w kolorze stołu), proponuję wybrać zestaw mebli z oferty innej firmy.

Na ścianie nad kanapą proponuję zrobić galerię zdjęć na podobnej zasadzie jak w aranżacji poniżej (z tą różnicą, że ramki powinny być brązowe).

Salon w brązach Salon w brązach 
Zasłona Pasy, wym: 140 x 245 cm, BONPRIX.PL, 189,99 zł / szt. Poduszka Pitt, CASTORAMA, 24,98 zł 
Salon w brązach Salon w brązach
Inspiracja do wykonania galerii zdjęć na ścianie nad kanapą, fot. www.marjanlovsin.com. Lampa wisząca Mozart Bursztyn Mozart, LEROY MERLIN, 499 zł