Aranżacja dużej łazienki

Proszę o poradę dotyczącą aranżacji mojej łazienki. Lubię ciepłe kolory, jakie płytki wybrać, by łazienka była urządzona ciekawie i nowocześnie?

W tak dużej łazience możemy pozwolić sobie na umieszczenie jednocześnie prysznica i wanny. Ponadto znalazł się tu sedes, wysoki słupek meblowy na detergenty, papier toaletowy i kosz na pranie oraz zabudowa z umywalką. Pod blatem przy oknie pralka, obok szuflady na kosmetyki. W związku ze wstawieniem pralki umywalka musi zostać przesunięta maksymalnie do lewej krawędzi ściany - szafka została przedłużona, by wygodniej korzystało się z umywalki. W części tej samej zabudowy, która znajduje się bliżej drzwi również można zrobić szuflady - lub zamykane szafki. 

Szafkę podumywalkową najlepiej wykonać na zamówienie - wtedy lepiej wykorzystamy miejsce i szafka będzie bardziej funkcjonalna. W związku z tym słupek przy drugiej ścianie też należy wykonać u stolarza, by meble do siebie pasowały.

Grzejnik / suszarka nad szafką.

Aranżacja dużej łazienki Aranżacja dużej łazienki 
Rzut łazienki.

Kolorystyka: na podłodze płytki drewnopodobne, na wszystkich ścianach płytki w kremowym kolorze ułożone poziomo. Zabudowa stelaża za sedesem wyłożona pytkami podłogowymi - nad zabudową na ścianie pas z tych samych płytek od zabudowy do sufitu. Podobny pas z tych płytek centralnie na ścianie za wanną (przy jej dłuższym boku).

Lustro nad umywalką wklejane - z lewej strony kończy się równo z krawędzią ściany, z prawej w połowie szerokości między umywalką a oknem.

Między lustrem a oknem na ścianie kinkiet. Na suficie 2 plafony z tej samej serii co kinkiet.

Aranżacja dużej łazienki Aranżacja dużej łazienki 
Rzut łazienki - propozycja aranżacji. Gres podłogowy Siena Marrone, OBI, 59,98 zł / m2
Aranżacja dużej łazienki Aranżacja dużej łazienki
Inspiracja do wykonania mebli łazienkowych, fot. www.stolarstwo24.com Glazura Arte Kashmir, OBI, 44,99 zł / m2
Aranżacja dużej łazienki Aranżacja dużej łazienki
Kinkiet Sodersvik, IKEA, 299 zł Lampa sufitowa Sodersvik, IKEA, 299 zł