3 pokoje w kawalerce

Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania w kamienicy. Chcemy przenieść łazienkę (można w dowolne miejsce) i kuchnię tak, by tworzyła ona jedną całość z salonem. Potrzebujemy też sypialni dla nas i pokoju dla dziecka. Piec widoczny na rysunku jest przeznaczony do likwidacji.

Łazienka została przeniesiona w inne miejsce - znalazły się w niej: wanna, umywalka (U) na szafce (pod spodem szuflady na kosmetyki), sedes (S) oraz zabudowa z pralką na dole (P) i szafkami powyżej - na ręczniki, detergenty, itp.

W sypialni rodziców podwójne łóżko, szafki nocne i szafa ubraniowa. Jeśli zamontujemy drzwi przesuwne (prowadnica na ścianie), będzie można postawić dodatkową szafę lub szafki. W razie potrzeby można umieścić szafki wiszące również na ścianie nad łóżkiem.

W pokoju dziecka łóżko, biurko (B) z krzesłem oraz szafa ubraniowa. Tutaj również można dodać szafki wiszące na ścianie nad łóżkiem.

W kuchni od lewej strony: lodówka (L), niskie cargo pod blatem, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu wąskie cargo.

Salonik: sofa, stolik kawowy i szafka z tv. Nad sofą i tv szafki wiszące.

W przedpokoju pojemna szafa ubraniowa (obok na ścianie lustro) i szafka na buty z wieszakami na okrycia wierzchnie powyżej.

Do spożywania posiłków możemy wykorzystać stolik kawowy (wtedy kupujemy taki z funkcją podnoszenia blatu), przy którym siadamy na sofie i pufach - możemy też w przestrzeni między salonem a przedpokojem postawić niewielki stolik ze stołkami

3 pokoje w kawalerce 3 pokoje w kawalerce
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy i aranżacji.