Funkcjonalne mieszkanie dla 4 osób

Jak funkcjonalnie rozplanować to mieszkanie? W salonie chcemy biokominek i część jadalnianą. Pokój z dużym oknem będzie dla 2 - letniego syna, pokój obok dla 6 - latki marzącej o łóżku na antresoli, a ostatni to sypialnia dla rodziców, ale chcielibyśmy tam oprócz łóżka szafę i TV na ścianie.

Wnękę w łazience obok komina proponuję wykorzystać jako schowek, ale z dostępem od strony przedpokoju (czyli jeden kawałek ściany wyburzamy, a drugi dobudowujemy). W łazience wanna (W) z parawanem, który umożliwi korzystanie z prysznica na stojąco, umywalka na szafce (szuflady na kosmetyki), sedes oraz zabudowa wnęki z pralką (P) - nad pralką szafki na ręczniki, detergenty, itp.

Sypialnia rodziców - dwuosobowe łóżko, szafka nocna, tv na ścianie (pod spodem komoda), szafa ubraniowa.

Pokój córki - łóżko na antresoli (pod spodem worki do siedzenia dla kilku osób - przyjmowanie gości), szafa ubraniowa (SZ), półki na książki itp. między oknami, biurko (B) z krzesłem, obok biurka słupek z półkami.

Pokój synka - łóżko z szafką nocną, słupek z półkami na zabawki, stolik z krzesełkiem, szafa ubraniowa, obok półki lub szafki.

W przedpokoju naprzeciwko szafy ubraniowej szafa gospodarcza (prawa część - na odkurzacz, mopa, itp.) z miejscem na buty (lewa część).

Kuchnia - lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna z jednym bokiem dłuższym (półka lub wysuwane kosze), płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu wąskie cargo pod blatem.

W części jadalnianej stół z 6 krzesłami, szafki (SZ) lub witryna.

W salonie sofa, stoli kawowy, tv na ścianie, pod nim szafka, przy ścianie między oknami biokominek. Obok sofy słupek z szafkami.

Funkcjonalne mieszkanie dla 4 osób
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny.
Funkcjonalne mieszkanie dla 4 osób
Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.