Aranżacja małej kuchni z dużym oknem

Jak zaaranżować niedużą kuchnię? Mam lodówkę wolno stojącą szara, czarną płytę indukcyjną, piekarnik i zmywarkę pod zabudowę i okap teleskopowy. Zlew jednokomorowy z ociekaczem musi być zamontowany w zaznaczonym miejscu. Chciałabym szafki pod sam sufit, dużo miejsca na blacie roboczym. Planuję oświetlenie pod szafkami wiszącymi - gdzie zamontować dodatkowe? W jakich kolorach zrobić meble kuchenne i dodatki? Nad blatem chciałabym szkło, a na podłodze płytki - jaki rozmiar i kolor?

W zabudowie meblowej od lewej strony: lodówka, szafka narożna z jednym bokiem dłuższym (z półką w środku lub wysuwanymi koszami), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka 45 cm, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem. Jeśli wysokość parapetu jest odpowiednia - można go usunąć i dać w to miejsce blat roboczy na całą szerokość ściany - po lewej stronie blat przechodzi w stolik do spożywania posiłków. 

Konieczność umieszczenia zlewu w konkretnej lokalizacji sprawiła, że może się nie zmieścić zmywarka o szerokości 60 cm - ale możliwe, że uda się ten problem rozwiązać - o ile zlew nie jest zbyt duży i da się go trochę przesunąć.

Oświetlenie główne - w formie nowoczesnego plafonu na suficie lub 4 mniejszych opraw równomiernie rozmieszczonych (np. małe kubiki lub tuby).

Kolorystyka - na podłodze jasnoszare płytki 60 x 60 cm, białe lakierowane szafki stojące, szary blat, na ścianie białe szkło, szafki wiszące w kolorze dębowym.

Aranżacja małej kuchni z dużym oknem Aranżacja małej kuchni z dużym oknem
Rys.1. Rzut kuchni. Rys.2. Rzut kuchni - propozycja aranżacji.