Podział na strefy w salonie z aneksem

Prosimy o pomoc w aranżacji pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Zależy nam na wydzieleniu stref - wypoczynkowej, kuchennej i jadalnianej. Chcemy rozkładaną kanapę, stolik kawowy, co najmniej dwa fotele oraz miejsce na telewizor. W kuchni sporo szafek / schowków i dużą powierzchnię blatu roboczego. 

Strefy w salonie zostały wydzielone przy pomocy dodatkowej ścianki, przy której z jednej strony znalazł się tv i szafki, a z drugiej stół z krzesłami.

W zabudowie kuchennej od lewej strony: lodówka (L), cargo pod blatem, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka 45 cm, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, cargo pod blatem (o ile się zmieści - ze względu na grzejnik pod oknem). Przy ścianie z oknem blat roboczy - płytszy niż standardowy, ale na pewno się przyda (standardowa głębokość spowodowałaby przesunięcie dobudowanej ścianki i zmniejszenie części wypoczynkowej).

Szafki wiszące w kuchni do sufitu.

Blat stołu można zrobić na tej samej wysokości, co blat pod oknem lub niżej - w zależności od wzrostu i upodobań domowników.

Podział na strefy w salonie z aneksem Podział na strefy w salonie z aneksem
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja aranżacji.