Salon z kominkiem elektrycznym

Czy takie rozmieszczenie mebli jak na rysunku od dewelopera jest najlepszym rozwiązaniem? Przy ścianie obok tv chcę postawić kominek elektryczny. Ta ściana miałaby być betonowa a obok pasek ściany z kominkiem pokryty kamieniem. Całość w odcieniach szarości z elementami beżu, drewna. Czy stół powinien stać tam, gdzie jest zaplanowany, czy zamienić go stronami z tv? A może postawić wyspę bliżej aneksu? Grzejniki mam zaplanowane na dwóch najdłuższych ścianach, ale chcę dać ogrzewanie podłogowe przy aneksie i jeden grzejnik pomiędzy dwoma drzwiami balkonowymi. Czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie należy zamienić miejscami stół i tv - po pierwsze dzięki temu uda się zmieścić przy jednej ścianie tv i kominek elektryczny, a poza tym unikniemy dyskomfortu, jaki wiązałby się z siedzeniem na kanapie tyłem do wejścia (co zakłada pierwotna wersja aranżacji).

W ramach kącika wypoczynkowego zmieści się sofa i 1 fotel (meble na rzucie mają zaniżone wymiary i są ustawione w taki sposób, by wydawało się, że zmieści się 3 - częściowy komplet). 

Ściana między oknami jest dobrym miejscem na grzejnik.

Wyspa kuchenna w tym wnętrzu może się zmieścić - o ile zrezygnujemy z fotela (zostawimy samą sofę) i wymienimy stół na mniejszy (z 4 krzesłami). Pytanie, czy lepiej mieć dodatkowy kawałek blatu roboczego, czy bardziej funkcjonalne strefy wypoczynkową i jadalnianą?

Planowana kolorystyka może się sprawdzić - jeśli zachowamy odpowiednie proporcje poszczególnych kolorów. Jeśli ściana z tv ma być pokryta betonem to obudowę kominka tuż obok najlepiej będzie zrobić w kolorze czarnym lub białym - beż nie będzie pasował, a grafit będzie zbyt mocno nawiązywał do betonu (te dwa materiały powinny się różnić kolorami).

Salon z kominkiem elektrycznym
Rys.1. Rzut mieszkania.