Żółte i niebieskie akcenty w salonie

Proszę o pomoc w aranżacji okna w salonie - czy zdecydować się na zwykle zasłony? Jaki kolor i fason? A może panele japońskie? Jak ożywić i ocieplić ten salon?

Biało - szara "baza" (czyli ściany i meble) to doskonały punkt wyjścia do zastosowania mocniejszego akcentu kolorystycznego, który sprawi, że całość będzie wyglądała ciekawie.

W tym wnętrzu pojawiły się detale w kolorach żółtym i niebieskim, jednak jest ich za mało w stosunku do wielkości pomieszczenia, dlatego całość wydaje się niedokończona. 

Aby kolorystycznie "spiąć" salon, wystarczy dodać zasłony i wymienić tapetę na ścianie przy stole.

Żółte i niebieskie akcenty w salonie Żółte i niebieskie akcenty w salonie
Obecna aranżacja salonu.

Zasłony dodatkowo sprawią, że zrobi się przytulnie - takiego efektu nie osiągniemy przy pomocy przesuwnych paneli (do zasłon długie białe firanki).

Biało - niebieskie wzory na tapecie (kółka) nawiązują szafki ściennej po drugiej stronie salonu oraz wzoru na poduszce.

Proponowałabym również małą korektę galerii zdjęć na ścianie przy wejściu - lepiej będą wyglądały zdjęcia czarno - białe w srebrnych ramkach - i rozmieszczone nierównomiernie na całej ściance (dolna granica na 1/3 wysokości ściany).

Żółte i niebieskie akcenty w salonie Żółte i niebieskie akcenty w salonie
Tapeta 9557-91 Turkusowy Wzór 3D, ORETYTAPETY.COM, 59 zł / rolka Zasłona na kółkach, tkanina 137-66, DEKORIA.PL, 179,90 zł / szt.