Funkcjonalny parter domu

Proszę o pomoc w funkcjonalnym zaaranżowaniu parteru domu (zamieszkuje go 6 osób, w tym 4 dzieci). Najbardziej niefunkcjonalna jest kuchnia, gdzie trzeba przechodzić z jednej na drugą stronę. Zbyt blisko są też drzwi między łazienką a toaletą. Jeden z pokoi jest wypoczynkowy, drugi stołowy, a trzeci ma najmłodsze dziecko, ale nie lubi w nim przebywać (wszystkie dzieci przebywają na górze, jest możliwość zrobienia tam dodatkowego pokoju). 

Wejście do spiżarni powoduje, że nie da się zaaranżować zabudowy kuchennej w bardziej funkcjonalny sposób, dlatego proponuję spiżarnię zlikwidować. Dzięki temu powstanie duża, wygodna łazienka dla całej rodziny z wanną, prysznicem i 2 umywalkami (przy oknie słupek meblowy), a w kuchni zabudowa w kształcie litery L (funkcję spiżarni przejmie zabudowa z szafkami do sufitu przy ścianie obok pieca, w której można będzie składować to, co wcześniej było w spiżarni).

Mniejszy pokój został otwarty - znalazła się w nim niewielka jadalnia do spożywania posiłków na co dzień (przy ścianach witryny z zastawą stołową - W).

W salonie po lewej stronie część wypoczynkowa z tv, 2 sofami, stolikami kawowymi, fotelami i komodą (K). 

Po prawej stronie część jadalniana z dużym rozkładanym stołem i witryną (W), która przyda się w czasie świąt i przyjmowania gości. 

Funkcjonalny parter domu Funkcjonalny parter domu
Rys.1. Rzut parteru domu - stan obecny. Rys.2. Rzut parteru domu - propozycja przebudowy i aranżacji.