Rearanżacja salonu

Proszę o poradę jak zaaranżować salon, który jest bardzo nieustawny (3,75 x 8,15 m). Chciałabym ściany pomalować na kolor biały ewentualnie część w szarości. Obecny telewizor będzie zlikwidowany na rzecz plazmy na ścianie. Krzesła mogłabym wymienić, sofę także - i usunąć obecny fotel. Kredens zostaje, szafa sosnowa jest tylko chwilowo (tez do usunięcia).

Długą ścianę z wejściem do salonu oraz krótszą po prawej stronie (która do tej pory była czerwona) malujemy na szaro, pozostałe na biało (w tym na biało kamień za kominkiem). 

Rearanżacja salonu Rearanżacja salonu
Rearanżacja salonu Rearanżacja salonu
Obecna aranżacja salonu.

Tv centralnie na ścianie, która dotąd była czerwona, nad nim naklejka ścienna w kolorze białym. Do tego 2 sofy w kolorze zielonym ustawione plecami - jedna do okna, druga do ściany, przy której jest wejście do salonu. 2 stoliki kawowe ze szklanymi blatami, pod nimi dywan shaggy w kolorze brązowym. Szafka rtv - byłoby dobrze dopasować do witryny, która miała się znaleźć w nowej aranżacji (może w tej samej kolekcji jest szafka rtv).

Witryna zostaje tam, gdzie jest. Stół z krzesłami tam, gdzie wcześniej była kanapa. Nie ma potrzeby wymieniania krzeseł - wystarczy wymienić ich tapicerkę (na zieloną - jak na sofach).

Oświetlenie - 2 białe żyrandole - jeden nad stołem, drugi nad stolikami kawowymi.

Na oknach długie białe firanki i zasłony z nowoczesnym wzorem.

Rearanżacja salonu
Sofa Cupido 3S, BLACK RED WHITE, 2249,10 zł
Rearanżacja salonu Rearanżacja salonu 
Naklejka ścienna Kwiat, wym: 202 x 282, NAKLEJKASCIENNA.PL, 219,21 zł Stolik kawowy Cross E, DAMNET.PL, 195 zł
Rearanżacja salonu Rearanżacja salonu
Żyrandol Ibis White, APDMARKET.PL, 426,60 zł Farba Dulux Szara Poświata.
Rearanżacja salonu Rearanżacja salonu
Zasłony na taśmie, tkanina 135-18, DEKORIA.PL, 124,90 zł / szt. Dywan shaggy skórzany, wym: 140 x 200 cm, BELIANI.PL, 699 zł