Aranżacja 3 - pokojowego mieszkania

Mam problem z rozmieszczeniem mebli i sprzętów w mieszkaniu. Ścian nie chciałbym przestawiać, za to zależy mi na tym, aby ciekawie oddzielić kuchnię od pokoju. 

W łazience wanna, sedes (nad nim na ścianie wisząca szafka na papier toaletowy) oraz zabudowa na wymiar z wpuszczaną umywalką i pralką pod blatem (z lewej strony).

W sypialni 2 - osobowe łóżko, szafki nocne, komoda i szafa ubraniowa.

Pokój obok można na razie przeznaczyć na gabinet / pokój gościnny - w przyszłości może się stać pokojem dla dziecka. Pod oknem na całą szerokość ściany blat roboczy, ponadto regał na książki / dokumenty oraz szafa - takie ustawienie mebli można w przyszłości wykorzystać w pokoju dziecka bez konieczności przebudowy.

W aneksie kuchennym od prawej: lodówka (L), szuflady, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka, szafka narożna z 1 bokiem dłuższym i wysuwanymi koszami w środku, dalej płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szuflady. Kuchnię od salonu oddziela półwysep z blatem barowym i wysokim stołkiem (do spożywania szybkich posiłków).

Ze względu na kaloryfer znajdujący się w salonie na ścianie przy oknie (po lewej stronie), sofa została przesunięta w stronę kuchni (wraz z nią cała strefa wypoczynkowa z tv).

Przy oknie stół z krzesłami.

Rzut mieszkania Rzut mieszkania - propozycja aranżacji
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.