Powiększenie strefy dziennej

Chcielibyśmy powiększyć przestrzeń dzienną do minimum 25 m2 kosztem sypialni, a także wydzielić gdzieś garderobę o wym. min. 3 m2. Sypialnia przy salonie może zostać zmniejszona nawet do 4 - 5 m2  (tylko łóżko 140 x 200 cm oraz mały stolik nocny). Nie chcemy naruszać pokoju dziecięcego. Przebudowa może dotyczyć wszystkiego, np. kuchnia może być w zupełnie innym miejscu. Prosimy o poradę.

Rozmieszczenie okien w salonie ogranicza możliwości aranżacyjne. Jeśli salon ma być większy niż obecnie, a do tego sypialnia nadal ma być oddzielnym pomieszczeniem - nie ma już miejsca na garderobę. Proponuję przechowywanie ubrań zorganizować w ramach zabudowy na całą szerokość i wysokość ściany za kanapą w salonie (szafki, szuflady, drążki - w zależności od potrzeb, całość na zamówienie u stolarza).

W sypialni zamiast szafki nocnej pojemna komoda lub szafki (niskie), na których można odłożyć to, co zwykle odkłada się na szafce nocnej. Wyżej na ścianie szafki wiszące.

Przy ścianie z wejściem do sypialni (od strony salonu) zabudowa na wymiar (do sufitu) z szafkami - na zastawę stołową itp.

W kuchni od lewej: lodówka (L), szuflady, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szafka narożna z jednym bokiem dłuższym, cargo pod blatem, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, na końcu zmywarka.

W przedpokoju 2 szafy ubraniowe do sufitu (na zamówienie u stolarza) oraz szafka na buty z tapicerowanym siedziskiem. 

Powiększenie strefy dziennej Powiększenie strefy dziennej
Rys.1. Rzut strefy dziennej. Rys.2. Rzut strefy dziennej - propozycja przebudowy i aranżacji.