Jak urządzić pokój z aneksem kuchennym bez okna?

Dzień dobry. Potrzebuję pomocy fachowej. Robię mały remont pokoju z aneksem kuchennym. Kuchnia bez okna. Chciałbym wymienić meble z sofą. Marzy mi się stół. Nie wiem jaki kolor pasowałby do wnętrza by nie gryzło się z kuchnią. Marzy mi się w przyszłości nowa kuchnia i chciałbym, żeby wszystko ze sobą współgrało. Bardzo proszę o pomoc. Załączam plan pokoju z aneksem i zdjęcie kuchni. Panele są bukowe w pokoju. Pozdrawiam Dorota
Zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę.

Porada projektanta:

Witam Pani Doroto, nie znam niestety wymiarów i aranżacji reszty pomieszczenia, więc nie wiem dokładnie jak meble mogły by być ustawione, ale postaram się dorawdzić stylistycznie. Co do sofy to na pewno, w obecnej i w nowej formie kuchni, będzie pasował prosty szary mebel, który można przystroić dzierganymi czy kolorowymi poduszkami - według nastroju i pory roku.

Przykłady sof:

Kanapa Nathan

Więcej informacji na temat Kanapy Nathan znajdziesz na: www.selsey.pl

Narożnik Tulpaner

Więcej informacji na temat Narożnika Tulpaner na: www.scandicsofa.pl

Sofa Copenhagen 3-osobowa jasnoszara

Więcej informacji na temat Sofy Copenhagen 3-osobowej jasnoszarej na: www.sfmeble.pl

Raczej zrezygnowałabym z mebli po bokach sofy, aby mogła być ona większa i miała więcej wolnej przestrzeni. Do szarej sofy będzie pasował drewniany lub biały stolik kawowy z miejscem do przechowywania, np.:

Stolik kawowy Ace 60 cm drewniany

Więcej informacji na temat Stolika kawowego Ace 60 cm drewnianego na: www.sfmeble.pl 

Dla ocieplenia wnętrza dodałabym jakiś dywan w kolorze beżowym z delikatnym wzorem lub pleciony. Jeżeli chodzi o stoły jadalniane to również postawiłabym na biel lub czerń, albo drewno dopasowane kolorem do paneli podłogowych.

Pozdrawiam!

Zdjęcie otwierające: pixabay.com