Jaki kolor ścian do tapety urban jungle?

Witam. Jaki kolor ścian dobrać do tej tapety? Ma być ona na jednej ścianie w niewielkim pokoju od południowej strony. Podłoga jest szaro-beżowa. Dziękuję.

Porada projektanta:

Witam Pani Tereso,

przygotowałam dla Pani trzy propozycje.

Pierwsza - najbezpieczniejsza i zawsze dobra, czyli biel.

Najbezpieczniejsza dlatego, że neutralna biel na pewno nie będzie się "gryzła" z żadnym innym odcieniem na tapecie, a dodatkowo wzór, który Pani wybrała ma takie właśnie tło, więc takie połączenie z pewnością się sprawdzi.

Druga - neutralna szarość

Mimo, że pozornie szary też jest uniwersalnym i pasującym do wszystkiego kolorem, trzeba uważnie dobrać jego odcień, aby nie miał tonów żółtych, fioletowych czy jakichkolwiek innych. Trzeba będzie też wybrać jak jasny ma być to odcień szarości. Najlepiej z kawałkiem tapety wybrać się do salonu sprzedaży farb, albo wykonać próbkę dwóch, trzech wybranych odcieni na ścianie w remontowanym pomieszczeniu i przyłożyć do nich tapetę. Raczej już na pierwszy rzut oka będzie widać czy do siebie pasują i który będzie najlepszy.

Trzecia, najodważniejsza opcja to kolor zaczerpnięty z tapety, w tym wypadku wybrałabym którąś z zieleni

Tutaj również polecam najpierw próbki na budowie. Takie aranżacje są bardzo ciekawe, ale wymagające pod względem aranżacji. Jako że ściany grają pierwsze skrzypce w wystroju, to do nich należy dobrać wszystkie meble i dodatki, najlepiej jasne, neutralne, drewniane, aby wszystko tworzyło harmonijną całość. Pozdrawiam serdecznie i proszę koniecznie pochwalić się efektem!