Jak umiejętnie dobierać kolory?

Witam serdecznie, koniecznie muszę zmienić coś w pokoju ponieważ łóżko zlewa się ze ścianami, a szafa, meble i drzwi w kolorze wenge (zupełnie niemodne) nijako pasuje do reszty.. Niebieskie dodatki wprowadziły zimno, a kolejny odcień szarych betonów również nie stanowi ozdoby pokoju.. Co mam zmienić? Kolor ścian? Kolor dodatków? Boję się dalej kombinować by nie było gorzej.. Pomóżcie proszę.

 

Porada projektanta:

Witam Pani Joanno,

starałam się dokonać możliwie niewielkich i ekonomicznych zmian, bo tak naprawdę niewiele potrzeba do sukcesu. Sugeruję przemalować ściany na biało - szafa i płyty betonowe zostają. Dla ocieplenia wnętrza zmieniamy stół na dębowy i dodajemy białe lub bardzo jasno szare zasłony.

Na kanapie lądują nowoczesne poduszki miłe w dotyku, w neutralnych kolorach. Do tego dodałabym lampę podłogową, może być w ciepłym kolorze złota, co również rozświetli przestrzeń. Wystarczy już tylko jakiś ciekawy plakat nad stołem aby podkreślić strefę jadalną - może być z motywem kulinarnym, albo bardzo modnym obecnie florystycznym. Na podłogę sugeruję położyć miły puchaty dywan z nowoczesnym wzorem, ale też w jasnym kolorze. I tyle!

 

Moim zdaniem wizerunek wnętrza już jest o wiele bardziej pozytywny. Jeżeli jednak to jeszcze będzie zbyt mało to kolejnym krokiem byłaby wymiana frontu szafy, na bardziej prosty, nowoczesny, również w kolorze dębu. Życzę udanej metamorfozy!

 

Zdjęcie otwierające oraz produkty dodane do pokoju Pani Joanny zostały znalezione na www.westwingnow.pl