Mały pokój dziecka z słupem konstrukcyjnym - jak zaaranżować?

Witam. Mamy problem z aranżacją pokoju córki. Pokoik jest mały, dodatkowo posiada słup. Na planie widać słup wraz ze ścianka, ostatecznie pozostał sam słup. Prosimy o pomoc. Zastanawialiśmy się czy nie zbudować słupa szafą, ale może jest lepsze wyjście. Z góry dziękujemy za pomoc i pozdrawiamy.
Plan pokoju przesłany przez czytelniczkę.

Porada projektanta:

Witam Pani Kamilo!

Nie wiedziałam w jakim wieku jest córka, ale niezależnie od tego zaproponowałam dwa układy ustawienia mebli.

 

1. Biurko pod oknem

Propozycja nr 1

 

2. Łóżko pod oknem

Propozycja nr 2

Nieco zależy, czy pod oknem znajduje się grzejnik? Oraz czy chcecie Państwo wyposażyć pokój gotowymi meblami czy zabudowami na wymiar? Najkorzystniejsze byłoby wykonanie mebli przez stolarza, dzięki czemu wykorzystamy wnękę na szafę - głównie z przeznaczeniem na ubrania.

 

Pomiędzy słupem a ścianą mogą znaleźć się półki, które poza miejscem na przechowywanie będą ciekawą dekoracją. Biurko również mogłoby być wykonane na wymiar i stanowić ciekawą kompozycję z zabudową grzejnika lub półkami ściennymi (w wersji pierwszej) lub z półkami przy słupie (w wersji drugiej). Łóżko może być gotowym meblem, ale polecałabym takie z wąską ramą, aby jak najwięcej przestrzeni wykorzystać na pozostałe zabudowy meblowe.

 

Jeżeli ma Pani więcej pytań lub chce kontynuować projekt z architektem wnętrz proszę o kontakt sikora.projekty@gmail.com

 

Pozdrawiam