Gdzie postawić ściankę działową?

Witam, posiadam nurtujące mnie problem i nie za bardzo wiem co z tym zrobić. W załączeniu plan mieszkania i zastanawiam się gdzie postawić ściankę działową i drzwi do pokoju aby wydzielić sypialnię. Chciał bym zmieścić w sypialni szafę ale przy postawieniu ścianki wzdłuż ściany nośnej może nie być na to miejsca. Proszę o poradę, pozdrawiam.
Plan mieszkania

Porada projektanta:

Panie Jakubie,

zaproponowałam trzy warianty aranżacji sypialni zgodnie z zasadą "coś za coś", czyli z koniecznością wypracowania kompromisu. We wszystkich jednak, częściowo lub w całości, zlicowałam ścianę z płaszczyzną szafy w korytarzu. Dzięki temu zabiegowi wydzielenie nowego pomieszczenia nie stworzy zbędnych zakamarków i narożników.
 
  • WARIANT 1
Zmieści się tutaj łóżko o szerokości 160 cm, z dostępem od obu stron oraz szafa na wymiar - częściowo we wnęce, która wytworzyła się poprzez zbudowanie "mijanki" z wnęką na półki w salonie. W tej części zmieści się pełnowymiarowa szafa, której płytsza kontynuacja może być wykorzystana na otwarte lub zabudowane półki.
  • WARIANT 2 
W tej wersji nie robimy mijanki i nie pomniejszamy salonu, ale za to łóżko jest dosunięte jednym bokiem do ściany. Dzięki temu zmieści się tu duża szafa na ścianie z drzwiami wejściowymi. Ewentualnie można przemyśleć odsunięcie łóżka, ale wykonanie płytszej szafy ok 40-45cm, czyli takiej w której nie zmieści się drążek na wieszaki, ale spora ilość półek czy szuflad.
  • WARIANT 3
Na ostatnim rzucie wrysowałam mniejsze łóżko, czyli 140 cm, dosunięte do komina dzięki czemu na ścianie sąsiedniej zmieści się głęboka szafa. Dodatkowo na przeciwko łóżka znajdzie się jeszcze miejsce na komodę lub regał na książki. 
Wybór oczywiście należy do Państwa :) pozdrawiam!