Jak zmienić rozstawienie mebli, by rozjaśnić salon?

Dzień dobry, jak w temacie powyżej - bardzo proszę o poradę. Chciałbym zmienić rozstaw mebli w salonie aby "było więcej przestrzeni", by go odświeżyć i "wpuścić więcej światła". Obecnie salon wydaje się zaciemniony. W narożu, pomiędzy sofami jest szafka nocna. Przemeblować czy zostawić jak jest? Dziękuję.

Pokój narysowany przez czytelnika.

Porada projektanta:

Panie Jakubie,

przede wszystkim odwróciłam układ funkcjonalny i podzieliłam na czytelną strefę jadalną oraz wypoczynkową. Uważam, że będzie to wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, ponieważ stół mamy bliżej drzwi wejściowych, a kanapę na przeciwko TV po drugiej stronie pomieszczenia. W części jadalnej znajdzie się sporo miejsca do przechowywania czy to w witrynach czy regałach - zależnie co będzie bardziej przydatne.


Źródła zdjęć: SF Meble.

Nad stołem rekomendowałabym powiesić dużą lampę, która dodatkowo optycznie wydzieli tą strefę. Koło kanapy zmieści się jeszcze spory fotel oraz zestaw stolików kawowych. Oczywiście dla rozjaśnienia wnętrza radzę zastosować jasne, naturalne materiały, zasłony przepuszczające promienie słoneczne oraz wszelkie powierzchnie odbijające światło (lustra, szkło, wykończenia metaliczne oraz połyskujące tkaniny). Życzę udanej realizacji, pozdrawiam serdecznie.