Aranżacja funkcjonalnego mieszkania

Pytanie: Witam, Chciałabym prosić o pomoc w układzie łazienki i salonu z aneksem. Mieszkanie jest jeszcze na etapie budowy i nie mam pomysłu jak wszystko zaaranżować tak aby pomieszczenia były jak najbardziej funkcjonalne. Czy mogę prosić o pomoc? Pozdrawiam, Ania

Porada projektanta:

Witam Pani Anno,

Dziękuję za zapytanie. Przesyłam moją propozycję układu funkcjonalnego. Co do łazienki to tak na prawdę jeżeli chce mieć Pani wannę, to ze względu na lokalizację pionu kanalizacyjnego w rogu, musi zostać układ proponowany przez dewelopera. Ewentualnie jeżeli w grę wchodzi prysznic to można zastosować układ jak na rysunku. Jednak wtedy sugerowałabym nieco przesunąć drzwi wejściowe, aby miał on wygodne wymiary.

Natomiast jeżeli chodzi o strefę dzienną to zaproponowałam ergonomiczny układ kuchni w kształcie "L" z dodatkowym blatem, do którego będzie mógł być dostawiony stół. Ewentualnie można z dodatkowego blatu zrezygnować i pomiędzy oknami ustawić stół. Jednak będzie on wtedy wchodził w światło okna, więc może wtedy okrągły lub eliptyczny. Kanapa z TV na dłuższej ścianie - tutaj nie widzę innej możliwości ustawienia.

Jedynie jeżeli nie zależy Pani na narożniku sofa mniej zasłoni okno balkonowe i wtedy można ustawić fotel po stronie przeciwnej. Życzę owocnego poszukiwania inspiracji.

Jeżeli ma Pani więcej pytań lub chce kontynuować projekt z architektem wnętrz proszę o kontakt sikora.projekty@gmail.com