Mikroapartament w zabytkowej kamienicy

Kiedy w 2015 roku Maja postanowiła kupić to mieszkanie o powierzchni 53 metrów kwadratowych, nie spodziewała się, że zanim będzie mogła tu zamieszkać, jej życie zmieni się całkowicie. Początkowo miał być to azyl spokoju dla zapracowanej singielki. Zaczęła wtedy szukać projektanta i trafiła w internecie na stronę BBHome.

Salon w stylu modern classic
Lampa wisząca Argento, Eichholtz
Nasza propozycja
Lampa wisząca Argento, Eichholtz
6189 zł
Stół Hypnotising, Bold Monkey
Nasza propozycja
Stół Hypnotising, Bold Monkey
2599 zł
Pokój dzienny to doskonały przykład, jak wszystkie najważniejsze strefy mogę się wspaniale przenikać i wzajemnie uzupełniać. Tu czas można spędzi razem, czy to na sofie Avignion od MTI Furninova lub fotelu Celeste, czy w części jadalnianej.

- To był najpiękniejszy sklep, jaki widziałam. Pomyślałam, że tylko ktoś, kto jest jego właścicielem, mógłby wyczarować dla mnie moje wymarzone miejsce - wspomina pani domu. Tym kimś okazała się właścicielka marki BBHome - Agnieszka Pudlik. Gdy obie się spotkały, od razu zaiskrzyło. Tak właśnie zaczęła się trwająca kilka lat współpraca, bowiem wkrótce pojawiły się pierwsze, nieprzewidziane problemy.

Okrągły stół w salonie
Sofia Fakia, Nordal
Nasza propozycja
Sofia Fakia, Nordal
4100 zł
Lampa podłogowa Cordero, Eichholtz
Nasza propozycja
Lampa podłogowa Cordero, Eichholtz
3808 zł
W całym apartamencie mocną dominantą jest kolor roku 2020 według Instytutu Pantone - Classic Blue.

Remont mieszkania w zabytkowej kamienicy - tu nadchodzą problemy!

Okazało się bowiem, że deweloper będzie musiał na dłuższy czas wstrzymać prace, ponieważ nie ma wszystkich niezbędnych pozwoleń na unowocześnienie tej zabytkowej kamienicy. Mijały miesiące, lata, zaczęło się też zmieniać jednocześnie prywatne życie Mai. A renowacja trwała i trwała. Tymczasem na świat przyszedł syn i córka. Nic więc dziwnego, że pani domu zapragnęła uaktualnienia projektu.

Kącik do relaksu w salonie
Stolik kawowy czarny ze szklanym blatem Cupid Glass 82,5x35 cm
Nasza propozycja
Stolik kawowy czarny ze szklanym blatem Cupid Glass 82,5x35 cm
799 zł
Fotel Celeste
Nasza propozycja
Fotel Celeste
3290 zł
Podstawą wyrafinowania jest wysmakowany styl ukryty w prostych, pięknie zaprojektowanych przedmiotach.

- Tego nie mogła przecież przewidzieć żadna z nas - śmieje się dziś Agnieszka. - Co więcej, zmieniły się również mody wnętrzarskie, a obie zawsze chcemy być na bieżąco. Do łask wróciła na przykład jodełka francuska, której wcześniej nawet nie rozważałam - przyznaje Maja.

To, co powstało „z popiołów” pierwotnego projektu, okazało się nie tylko bardziej funkcjonalne, ale także bardziej w duchu nowoczesności. A na tym najbardziej od początku zależało i pani domu, i projektantce.

Łazienka jest bardzo szykowna. Na ścianach spieki o marmurowym wzorze, umywalka i szafka pod umywalką to Villeroy & Boch, a do tego armatura i uchwyty w modnym kolorze miedzi.

Docelowy projekt - mieszkanie w kolorze Classic Blue

Wśród bieli ścian, zwiewnych szarości zasłon i bielonego brązu parkietu na pierwszy plan wysuwa się dystyngowany granat, barwa ta jest głównym motywem kolorystycznym całego apartamentu. Znajdujemy go już po przekroczeniu progu, na obiciu ławeczki, potem w salonie na fotelach i krzesłach, ale jego prawdziwym królestwem jest niezrównana sypialnia państwa domu. Tutaj, gdy widzi się całą ścianę obitą ciemnym niebieskim, widać, że Classic Blue potrafi nadać każdemu projektowi szlachetności godnej królów.

Granatowa ściana w sypialni
Poduszka Vogue, Be Pure
Nasza propozycja
Poduszka Vogue, Be Pure
210 zł
Cała ściana obita welurową tkaniną aż zapiera dech. Z tej samej tkaniny została wykonana także narzuta, by nadać całości aranżacji spójny, elegancki nastrój.

Dzięki zmianom w projekcie nie zabrakło oczywiście pokoiku dla dzieci. Piętrowe łóżko zostało wykonane na zamówienie, jak zresztą większość zabudowy tego mieszkania. - Tutaj nad wszystkim trzeba było uważnie się pochylić, jak podczas zabawy z puzzlami - mówi Agnieszka. - Ale gdy skończy się ich układanie i widzi się gotowy efekt, ogarnia człowieka radość.

Łóżko piętrowe w pokoju dziecka
Krzesło Holy, Pols Potten
Nasza propozycja
Krzesło Holy, Pols Potten
1490 zł
Pokój dziecięcy powstał w miejscu dawnej łazienki. Tutaj wszystko zostało wykonane na zamówienie, bowiem trzeba było dokładnie wyliczać każdy centymetr w tym wyjątkowym wnętrzu. Krzesło to Holy marki Pols Potten.

Pomimo tego, że projektantka właściwie musiała liczyć się każdym centymetrem powierzchni, tej misternej pracy w ogóle nie widać, bowiem cała aranżacja tchnie nadzwyczajną lekkością. Dlatego dziś rodzina kocha ten swój nowy dom, choć trochę na niego musiała poczekać.

Autor
Niewielkie mieszkanie w odcieniu Classic Blue
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...