Dwupokojowy apartament z widokiem na Kościół Mariacki

O wyborze rozwiązań architektonicznych w dużym stopniu zdecydowało również docelowe przeznaczenie mieszkania. Ten niewielki, dwupokojowy apartament, z którego okien widać Kościół Mariacki, powstał dla celów zawodowych. Właściciel udostępnia mieszkanie odwiedzającym go partnerom biznesowym. W związku z tym, miała cechować go hotelowa elegancja, pełna funkcjonalność i komfort użytkowania.

Skórzana kanapa w salonie
Obraz ATTO
Nasza propozycja
Obraz ATTO
199 zł
Sofa Paolo 230 cm oliwkowa skóra naturalna
Nasza propozycja
Sofa Paolo 230 cm oliwkowa skóra naturalna
25399 zł

Były to jedyne wskazówki, jakie niezwiązany emocjonalnie z projektem właściciel przekazał architektkom z pracowni Mango Studio, zostawiając w ich gestii wszelkie inne decyzje dotyczące aranżacji wnętrza. Ta swoboda twórcza zaowocowała powstaniem niebanalnego, eklektycznego projektu Angel Plaza, który śmiało łączy starą architekturę z nowym wyposażeniem.

Zdobiony salon
Figurka dekoracyjna Swan
Nasza propozycja
Figurka dekoracyjna Swan
317 zł

Dominacja beżów i brązów w eleganckim apartamencie

Mijając lobby recepcji budynku wchodzimy bezpośrednio do apartamentu, który od progu wita nas widokiem salonu połączonego z częścią kuchenną. Główne pomieszczenie zachowuje swój uniwersalny, subtelny charakter dzięki zastosowaniu stonowanych beżów i bladych brązów, które powtarzają się w obiciach kanapy i krzeseł, materiale, z którego wykonane są zasłony, jak i wybarwieniu mebli.

Elegancki salon w klasycznym stylu
Kinkiet LED Papillon
Nasza propozycja
Kinkiet LED Papillon
1829 zł

Ściany salonu również pomalowano na delikatny kolor kości słoniowej, metodą na tzw. pudełko, czyli łącznie z sufitem. To typowy zabieg kamieniczny stosowany w wysokich, reprezentacyjnych wnętrzach. Dla przełamania wyważonej kolorystyki zastosowano kilka wyraźnych kontrapunktów, jak dywan o mocnym czarno-białym wzorze czy ciemny odcień drewnianych elementów stołu i krzeseł. Na podłodze w części dziennej apartamentu znalazł się postarzany parkiet we francuską jodłę, który wraz z elementami sztukateryjnymi na ścianach nadaje czytelny, klasyczny ton całemu wnętrzu.

Panuje on także w sypialni, która najbardziej chyba przywodzi na myśl klimat hotelowej elegancji. Wypełnia ją biel, krem, rozbielona szarość i pudrowy róż, na tle których wybija się ciepły odcień drewnianych, urzekających prostotą mebli. Tu także na ścianach nie zabrakło sztukaterii, która doskonale współgra z tapetą w srebrne pionowe pasy.

Elegancka sypialnia w stylu klasycznym
Graham&Brown Tapeta winylowa na flizelinie Chroma 32-369
Nasza propozycja
Graham&Brown Tapeta winylowa na flizelinie Chroma 32-369
90 zł

Z sypialni, tak jak i z salonu jest wyjście na taras, którego aranżację również powierzono Mango Studio. Zamiast dotychczasowych płytek, architektki postawiły na tarasie na drewniany parkiet, który dobrze koresponduje z wystrojem wnętrza. Według tej samej idei zorganizowano luksusową łazienkę, o której nieoczywistym charakterze decyduje z jednej strony - tradycyjna złota armatura umywalkowa, z drugiej - zdobycze najnowszej technologii w postaci washletu i relaksujących dyszy do masażu w natrysku.

Udogodnienia łazienkowe stanowią tylko jeden z elementów rozbudowanej automatyki inteligentnego apartamentu. Goście mają do swojej dyspozycji także system sterowania strefami świetlnymi i temperaturą pomieszczenia, czujniki zmierzchowe czy też automatyczne zasłanianie okien. Eleganckie panele sterujące wpisują się w styl tego wyjątkowego wnętrza, w którym obraz z projektora rzucany jest na fragment ściany okolonej sztukaterią, tworząc tym samym zgodne porozumienie tradycji i technologii.

Elegancka łazienka w beżach i brązie
Szklany dozownik ze złotym detalem
Nasza propozycja
Szklany dozownik ze złotym detalem
60 zł

Część kuchenna stanowi kolejny argument przemawiający na korzyść takiego mariażu. Klasyczne w formie fronty zabudowy meblowej w kolorze kawy z mlekiem zyskały nowoczesny sznyt dzięki wyraźnemu połyskowi, jaki dobrze znamy z minimalistycznych, nowoczesnych kuchni. Biznesowe przeznaczenia mieszkania miało wpływ na wybór zastosowanych sprzętów kuchennych. Zamiast pojemnej, wysokiej lodówki znajdziemy jej małą, podblatową wersję, a w miejsce dużego piekarnika architektki przewidziały profesjonalną lodówkę na wino.

Okrągły stół w jadalni
ARTEMIDE: Plafon Logico Soffitto Mini Singola
Nasza propozycja
ARTEMIDE: Plafon Logico Soffitto Mini Singola
1729 zł
Krzesło tapicerowane ze skóry ekologicznej Louis
Nasza propozycja
Krzesło tapicerowane ze skóry ekologicznej Louis
520 zł

A skoro o tym mowa… Projekt ten dowodzi, że połączenie ponadczasowej klasyki i nowoczesnych technologii jest rozwiązaniem nie tylko uniwersalnym, ale i ponadczasowym. Pomimo tego, że od powstania Angel Plaza minęły dwa lata, apartament nie pozostaje w tyle za najnowszymi trendami w architekturze wnętrz, będąc jak dobre wino - im starszy, tym bardziej szlachetny.