Łóżko piętrowe - kupić czy zrobić samemu?

Decyzja o zakupie łóżka piętrowego do pokoju dziecka podyktowana jest zazwyczaj chęcią zaoszczędzenia miejsca, pieniędzy, a niekiedy są to po prostu dziecięce marzenia.

Najtańsze konstrukcje można zakupić już za około 1000 zł. To niewygórowana cena biorąc pod uwagę fakt, że zapewnimy miejsce do spania aż dwójce dzieci! Górna granica łóżek piętrowych to koszt około 4000 zł. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji oraz funkcji jakie to łóżko ma pełnić.

Przed zakupem zastanówmy się czy łóżko ma służyć tylko spaniu, a może powinno być wyposażone w dodatkowe miejsce do zabawy lub przechowywania?

Zaoszczędź miejsce
Łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić miejsce, które w pokoju dziecka jest na wagę złota! Fot. Pinterest

Alternatywa do zakupu łóżka piętrowego jest wykonanie mebla samemu lub zamówienie konstrukcji na wymiar u stolarza. Ramę klasycznego łóżka piętrowego z drewna jesteśmy w stanie wykonać nawet w kilka godzin. Jednak bardziej skomplikowane konstrukcje wymagają od nas większego planu, czasu, zaangażowania i budżetu.

Łóżko we wnęce
Zabudowa łóżka piętrowego we wnęce tworzy intymny klimat sprzyjający usypianiu. Fot. Pinterest

Łóżko piętrowe z biurkiem

Jeśli nasze łóżko piętrowe ma być docelowo przeznaczone dla jednego dziecka, warto pokusić się o wykorzystanie przestrzeni pod nim. Jeśli nasze dziecko jest w wieku szkolnym, doskonałym pomysłem będzie zaaranżowanie tam miejsca do nauki. Na rynku są dostępne także gotowe zestawy, które nie wymagają od nas wielkiego planowania i liczenia.

Pokój szyty na miarę
W tym pokoju czuć rękę zdolnego architekta! Jedna ściana służy jako miejsce do przechowywania, odpoczynku, nauki i spania. Fot. Instagram (@thiagotravesso)

Łóżko piętrowe ze schodami

Łóżko piętrowe ze schodami to dobre rozwiązanie dla młodszych dzieci, które nie poradziłyby sobie z wejściem po drabince. Dzięki nim dziecko może stanąć całą stopą na każdym stopniu i uniknąć upadku.

Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie ściany znajdującej się bezpośrednio za łóżkiem. Rodzice często decydują się na farbę tablicową bądź dekoracyjne naklejki.

Bezpieczne i funkcjonalne
Oprócz schodów, dodatkowym atutem tego łóżka są szuflady. Dzięki nim zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. Fot. Mama Ania

Łóżko piętrowe w kształcie domku

Kilka lat temu potężna grupa matek zakochała się bez pamięci w łóżkach w kształcie domku. Podzielamy ich zdanie - są urocze!

Łóżko domek
Producenci sprostali oczekiwaniom rodziców tworząc łóżko w kształcie domku także w wersji piętrowej. Pod łóżkiem możemy stworzyć strefę do zabawy. Fot. Edinos
Autor
Łóżko piętrowe - z biurkiem, ze schodami, a może w kształcie domku?
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....