Niewielka kawalerka na warszawskim Żoliborzu

Okolice warszawskiego Teatru Komedia, to w zasadzie miasteczko w sercu wielkiego miasta. Przedwojenna i tuż powojenna modernistyczna zabudowa, zieleń oraz mnogość knajp, rzemieślniczych piekarń i sklepów z organiczną żywnością nadają tej okolicy pewien szczególny ton.

Szara kanapa w salonie
Poduszka St. Tropez, 45x45 cm, żółta
Nasza propozycja
Poduszka St. Tropez, 45x45 cm, żółta
85 zł
Sofa Wonder
Nasza propozycja
Sofa Wonder
Figurka dekoracyjna jeleń
Nasza propozycja
Figurka dekoracyjna jeleń
59 zł
Stolik kawowy Runda, Kokoon Design
Nasza propozycja
Stolik kawowy Runda, Kokoon Design
838 zł
Gra w ciepłe–zimne stała się podstawą urządzenia strefy dziennej. Ciepła dębowa podłoga, drewniane fronty szafek kuchennych i szafki w salonie zestawiono z zasłonami w kolorze butelkowej zieleni oraz tapetą w podobnym odcieniu.

Nic zatem dziwnego, że to miejsce do życia wybrał dla siebie pewien bardzo zapracowany warszawski singiel. A że jest osobą bardzo zajętą, o pomoc w urządzaniu mieszkania poprosił swoją mamę. Ta natomiast nie wahała się ani chwili, tylko zwróciła się do Agnieszki Adaszewskiej - Rajpert, projektantki i twórczyni sklepu Decolor. Panie współpracowały ze sobą wielokrotnie i darzą się zaufaniem. A to w projektowaniu jest jeden z najważniejszych czynników.

Przedpokój w ciemnej zieleni
Tapeta Mobile Bleu Encre, Casadeco
Nasza propozycja
Tapeta Mobile Bleu Encre, Casadeco
Zarówno tapeta Casadeco jak i belgijski Kamień Blue stone ułożony w hallu oraz kuchni dostępne są w salonie Decolor.

Kuchnia, salon, łazienka i sypialnia na 29 metrach kwadratowych!

Mieszkanie jest fantastycznie położone, ale za to naprawdę malutkie - ma 29 metrów kwadratowych! Jednak dzięki doświadczeniu Agnieszki Adaszewskiej-Rajpert w pełni funkcjonalne. Aby tak się stało, trzeba było w zasadzie doprowadzić je do etapu białej kartki, na której wszystko można kreślić od nowa.

Stół do małej kuchni
Lampa wisząca Allegretto, Foscarini
Nasza propozycja
Lampa wisząca Allegretto, Foscarini
9629 zł
W przestrzeni kuchennej uwagę skupia okrągłe lustro ze sklepu Decolor. Ten detal to wnętrzarski klasyk, uwieczniany między innymi przez malarzy różnych epok i stylów na swoich płótnach.

Wyburzono każdą ścianę, usunięto i wymieniono stare instalacje, a nawet w części jadalnianej i sypialnej skuto kilka centymetrów podłogi. Dzięki tym zabiegom udało się wykorzystać dosłownie każdy skrawek przestrzeni! Na przykład pod dekoracyjną tapetą w korytarzu ukryte są szafki, w których można schować wszystkie niezbędne do życia akcesoria.

W niewielkiej przestrzeni kuchennej udało się zmieścić wszystko, co niezbędne. Dzięki efektownemu oświetleniu (lampa Nowodvorski) i dodatkom kuchnia wydaje się luksusowa. Tymczasem do jej wyposażenia wykorzystano szafki z IKEA, krzesła JYSK oraz stół Signal

Chociaż wnętrze jest dekoracyjne, projektantka zadbała o to, by było - tak jak zakładały ustalenia - budżetowe. W kuchni zastosowano szafki z IKEA, szwedzkiej marki jest także sofa oraz lustrzane szafy. Skorzystano również z dostępnego cenowo wyposażenia marki JYSK.

By oszczędzić każdy centymetr zdecydowano się na zamówienie łóżka typu hotelowego, tapicerowany zagłówek wykonał tapicer.

Pewną ekstrawagancją jest tapeta Vision marki Casadeco. Jednak cudownie spaja ona całe wnętrze sprawiając, że jest ono i eleganckie i wygodne i funkcjonalne. Czyli takie, do którego chce się wracać po pracowitym dniu w korporacji.

Dekoracyjne pasy w łazience zostały namalowane. Świetnie współgrają z klasyczną białą glazurą Metro marki Tubądzin.
Autor
Budżetowa kawalerka dla singla
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...