Jak nadać przytulności wnętrzu w stylu loftowym?

Podstawą projektu autorstwa Panek Studio było połączenie elementów surowych - inspirowanych ulubionymi lokalami Krystiana - z miękkim, domowym wykończeniem. I tak na przykład betonowy sufit czy widoczne instalacje, kontrastują się z miękkim wykończeniem salonu - m.in. wełnianą wykładziną i tapicerowanymi oparciami. 

W projekcie widoczne jest doświadczenie pracowni w aranżowaniu hoteli i restauracji. We wnętrzach znalazły się materiały spełniające najwyższe kryteria (m.in. tapicerki z wysokim poziomem ścieralności, winylowe tapety łatwe w utrzymaniu), a co się z tym wiąże, mieszkanie będzie bardzo dobrze wyglądać przez wiele lat intensywnego użytkowania.

47 metrów funkcjonalności - jak wygodnie urządzić małe mieszkanie?

Właściciel mieszkania lubi eksperymentować w kuchni, a jego goście chętnie obserwują to kulinarne show. Kuchnia miała wyglądać jak fragment restauracji, gdzie wszyscy będą mogli czuć się swobodnie. Stąd pomysł na wyróżnienie samej strefy towarzyskiej, gdzie panuje różnorodność - stół wykonany na zamówienie z pustaków, tapicerowana ławka z oparciem. Pozostała część kuchni jest neutralna - zostały zabudowane sprzęty, a szafki tworzą jedną zwartą bryłę bez widocznych uchwytów.

W salonie wyposażenie zostało ograniczone do niezbędnego minimum. TV jest obudowany sklejką na całej długości ściany, dzięki czemu oprócz ciekawego efektu wizualnego, nie widać okablowania.

Przedpokój nie rozprasza, wszystko jest ukryte. Wyróżniają się jedynie strategiczne miejsca - tapicerowane siedzisko, klamki i bakelitowe gniazdka. Przeważa tu sklejka oraz tapeta, która nawet przechodzi na drzwi łazienki.

Krystian chciał mieć niezależną garderobę dostępną od strony przedpokoju. Można do niej wejść przez przesuwne lustro.

Sypialnia miała być prosta - z wygodnym łóżkiem, funkcjonalnym oświetleniem i dobrze rozplanowanymi włącznikami światła oraz kontaktami. Do tej podstawy dodano kilka detali: wieszak, aby z rana można było szybko sięgnąć po przygotowaną wcześniej garderobę, stolik z pustaków - na odłożenie ulubionej książki i ozdobny wazon wprowadzający odrobinę zieleni do pomieszczenia.