Pięknie żyć - nastrojowa przestrzeń apartamentu na Brooklynie

Wchodząc do domu Atheny Calderone (@eyeswoon) na Brooklynie, zauważamy coś, co natychmiast przykuwa uwagę: piękno jest obecne we wszystkim, co robi. Ta multidyscyplinarna twórczyni projektuje przestrzenie pełne emocji, które łączą jej zamiłowanie do przedmiotów vintage, dzieł sztuki i dekoracji. Dla Calderone zestawienie starych skarbów i nowoczesnych elementów tworzy bardzo osobistą, wyróżniającą się narrację, która czyni dom domem.

Na spotkanie Athena wybiera swoje ulubione produkty z kolekcji Zara Home, aby zaaranżować je w swoim nowojorskim mieszkaniu. Skarby klasycznego wzornictwa łączą się z nowoczesnymi elementami i najbardziej nieoczekiwanymi fakturami, które zdradzają osobowość i filozofię Calderone: „żyć pięknie”. - Design to delikatny taniec balansujący pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością. Nigdy nie należy okradać funkcjonalnej przestrzeni z przedmiotów dekoracyjnych - opowiada z zafascynowaniem właścicielka nowojorskiego mieszkania.

Skąd w dzisiejszych czasach czerpać inspiracje?

- Zawsze oglądam i szukam. Jestem tak zafascynowana myślą, że jeśli pozostajemy zaciekawieni, jeśli konsekwentnie czytamy przepisy, jemy potrawy szefów kuchni, których podziwiamy, interesujemy się sztuką, architekturą, kolorem i fakturą, przewijamy Instagrama projektantów, którzy nas intrygują – wtedy kultywujemy ten stan nieustannej inspiracji, który pobudza nas do kreatywności. - mówi Athena.

Zapytana o ulubione pomieszczenie w apartamencie, z przekonaniem zwraca uwagę kuchnię. Nie bez przyczyny jest to dla niej wyjątkowe miejsce, ponieważ dużą część życia Atheny Calderone zajmuje gotowanie.

- Kuchnia zawsze daje mi możliwość tworzenia, w końcu to moja pracownia i miejsce, w którym spotykam się z tymi, których kocham najbardziej.- potwierdza.

Podczas spotkań towarzyskich Athena dba o nastrój. Tworzy go nie tylko dzięki wykwintnym daniom, ale również dodatkom. Na jej stole zawsze znajdzie się dodatkowe miejsce na roślinne detale i...kolejną świeczkę.

Czym jest dom dla Atheny Calderone?

Calderone z całego serca wierzy, że dom powinien być osobistym portretem osoby, która w nim mieszka. Kiedy otwierasz drzwi swojego domu, odsłaniasz swoją prywatność, swoje emocje i swoją historię.

Dom powinien być przytulny i sprawiać, że goście czują się w nim komfortowo, jak gdyby był to ich własny dom. Calderone dobrze o tym wie, dlatego dekoruje z myślą o przywołaniu momentów rodzinnych, z podróży i szczególnych wspomnień. Wszystko w Athenie to emocje, od jej książek kucharskich po wykwintne podcasty; to jej znak rozpoznawczy, który towarzyszy wszystkim jej projektom: elegancki sposób ukazania tego, jak można przekształcić codzienność w coś wyjątkowego.

- W domu panują emocje. Fascynuje mnie potęga piękna i wspomnienia, które są przesiąknięte tym, co gromadzisz - mówi Calderone.