Gdy w 2006 roku wybory Miss World odbywały się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, po raz pierwszy w historii tego konkursu w mieście innym niż Londyn, cały świat z zachwytem przyjął nową królową piękności z Czech - Tatianę. Dzięki temu tytułowi, stała się ona rozpoznawalna wszędzie i postanowiła wykorzystać to w szlachetnym celu. Najpierw założyła własną fundację Krása pomoci (Piękno pomagania), a od kilku lat jest także ambasadorką ONZ, prowadzącą kampanię na rzecz godnego starzenia się seniorów na całym świecie.

Nic dziwnego, że po latach spędzonych na pomaganiu innym modelka zapragnęła spokojnej przystani, do której może wracać, by naładować baterie przed kolejnymi podróżami. Zaledwie półtora roku razem z mężem, muzykiem Ondrejem, znaleźli swoje wymarzone schronienie w dwupiętrowym mieszkaniu na poddaszu w centrum czeskiej Pragi.

Kuchnia w stylu prowansalskim
Zegar ścienny Hudson, Boltze
Nasza propozycja
Zegar ścienny Hudson, Boltze
319 zł
Ogromny stół o rzeźbionych nóżkach oraz krzesła i fotele z różnych epok, a także miedziane garnki i kosze z plecionki pozwalają poczuć ducha nawarstwiających się wieków historii Prowansji.

Styl prowansalski w dwupiętrowym mieszkaniu

- Bardzo lubię jasne wnętrza, uwielbiam Prowansję i chociaż mieszkamy w centrum miasta, chcieliśmy wprowadzić do naszego domu klimat spokojnej wsi, dlatego zdecydowaliśmy się na styl prowansalski - mówi Tatiana. Mieszkanie poddano więc gruntownej renowacji, by spełnić jej marzenie. Modelce zależało, aby zostały zachowane odsłonięte drewniane belki stropowe, ponieważ pięknie podkreślają charakter wnętrza. Podobnie jak otwarta kuchnia, urządzona w stylu prowansalskim.

Salon w stylu nowoczesnym prowansalskim
Dekoracja Marball
Nasza propozycja
Dekoracja Marball
150 zł
Puf Chiara, Westwing Collection
Nasza propozycja
Puf Chiara, Westwing Collection
909 zł
Ręcznie tkany dywan szenilowy Sofia, Westwing Collection
Nasza propozycja
Ręcznie tkany dywan szenilowy Sofia, Westwing Collection
919 zł
Fotel bujany Wing, Westwing Collection
Nasza propozycja
Fotel bujany Wing, Westwing Collection
2079 zł
Stolik kawowy z drewna tekowego Bali, Bizzotto
Nasza propozycja
Stolik kawowy z drewna tekowego Bali, Bizzotto
2249 zł
Tatianie bardzo zależało, by odsłonięte zostały oryginalne drewniane belki, a ich piękno podkreśla dzienne światło, które wpada przez ogromne ukośne okno. Przy sofie stolik kawowy Bali z drewna tekowego od Westwing. Obok niego puf Chiara z aksamitu z miejscem do przechowywania oraz fotel bujany Wing – oba meble z Westwing Collection.

Całość wnętrza została uzupełniona meblami z Westwing Collection, które wprowadziły do tego mieszkania jeszcze więcej przytulności. Powtarzają się trzy elementy: drewno, kamień, metal, czyli to, co najlepszego oferuje natura. A wszystko zostało ujęte w odcieniach jasnej szarości, beżu, miedzi i kojących pasteli. - To naprawdę wszystko, co kochamy! - przyznaje Tatiana Gregor Brzobohata.

Zastawa stołowa w stylu prowansalskim
Ręcznie wykonany talerz głęboki Amalia, 2 szt., Westwing Collection
Nasza propozycja
Ręcznie wykonany talerz głęboki Amalia, 2 szt., Westwing Collection
79 zł
Przyjęcie w stylu prowansalskim oznacza jednocześnie rustykalny i wyszukany klimat. Stąd na stole polne kwiaty, plecione podkładki, ale też ręcznie wykonane talerze Amalia od Westwing oraz srebrne świeczniki.

Kuchnia to z kolei królestwo pana domu. - Ondrej gotuje dużo lepiej i częściej niż ja. Ja za to po nim sprzątam! - deklaruje z uśmiechem modelka. W kuchni nie mogło oczywiście zabraknąć świeżych ziół. Czasami bywają nieco uciążliwe, jak przyznaje Tatiana, ale ich zieleń tworzy wspaniały klimat. Otwarte półki w połączeniu z zabudowanymi szufladami oraz ceramiczne uchwyty w rożnych kolorach przyczyniają się bardzo do rustykalnego charakteru kuchni.

Świeże zioła w kuchni prowansalskiej to absolutny must have. Drewno wyspy kuchennej oraz szafek zostało idealnie dobrane do odsłoniętych oryginalnych belek tego mieszkania.

Państwo domu uwielbiają podejmować przyjaciół niedzielnymi brunchami. Gdy Ondrej pichci, Tatiana tworzy bajeczny, rustykalny klimat na stole - świeże kwiaty, ręcznie robiona zastawa od Westwing, podkładki i miski z plecionki, srebrne sztućce oraz nieodzowny, nieskazitelnie biały obrus. Podczas takiego przyjęcia naprawdę łatwo zapomnieć, że nie jesteśmy na południu Francji, ale nad dachami Pragi.