Willa w Konstancinie - tu historia łączy się z nowoczesnością!

Projekt wnętrz willi w podwarszawskim Konstancinie okazał się nie lada wyzwaniem dla architektów. Zakupiona nieruchomość z rynku wtórnego posiadała utrzymane w bardzo dobrym stanie szlachetne podłogi z egzotycznego drewna, w związku z czym Inwestorom zależało na ich zachowaniu. Ceniąc ekologiczne podejście do wykorzystania istniejących elementów, architekci podjęli próbę zaadaptowania ich do gustu właścicieli. W ten sposób powstało niebanalne zetknięcie stylów, łączące ciepłe, naturalne materiały z mocnymi, nowoczesnymi akcentami.

Sercem strefy dziennej jest blisko 3-metrowa wyspa ze spieku kwarcowego, wokół której toczy się życie domowników. Kuchnia została całkowicie przebudowana względem pierwotnego układu w celu uzyskania tej funkcjonalnej przestrzeni.

Przytulnego charakteru dodaje tapicerowane siedzisko, zintegrowane z obudową okna, gdzie mieszkańcy uwielbiają spędzać czas z książką. Zamiłowanie Inwestorki do sztuki oraz dekoracji wnętrz ma swoje odzwierciedlenie w salonie, gdzie swoje miejsce znalazło wiele współczesnych obrazów polskich artystów, charakterystyczna rzeźba Oskara Zięty, czy duży okrągły stół marki Cattelan Italia.

Zastosowanie w przedsionku wysokich szklano-stalowych drzwi o nieco industrialnym charakterze doświetla wnętrze i nadaje mu przestronności. Kontynuacją tego stylu jest połączona z istniejącym egzotycznym drewnem betonowa posadzka w części wejściowej i kuchennej oraz toaleta z betonową umywalką na stalowym stelażu.

Zabudowy meblowe wykończono fornirem dębowym dopasowanym do istniejącej podłogi oraz zastosowano kontrastujące ciemne elementy w postaci grafitowych, lakierowanych frontów. Detale i akcesoria z czarnej stali oraz wyeksponowane na otwartych półkach miedziane naczynia nadają wnętrzom swoistego charakteru.

Strefa prywatna domowników

Na piętrze, w strefie prywatnej domowników, królują szarości przełamane błękitem płytek i fototapet, ocieplone drewnianymi meblami. Łazienka główna utrzymana jest w kolorystyce spójnej z resztą domu, ale przez zastosowanie delikatnej marmurowej mozaiki i miedzianej armatury nadano jej nutę stylu glamour.

Zaprojektowane eklektyczne wnętrza domu wymykają się definicjom jednego nurtu i przełamują z góry narzucone konwencje. Dzięki temu właściciele czują się w nich swobodnie i bez obaw uzupełniają je co jakiś czas o nowe elementy i kolekcje sztuki.