110-metrowe mieszkanie dopasowane do potrzeb

Mieszkanie, które powstało na bazie istniejącej inwestycji z rynku wtórnego, przeszło kompletną metamorfozę, by stworzyć przestrzeń idealnie dostosowaną do potrzeb jego właścicieli. Głównym celem projektu było całkowite odwrócenie funkcji względem poprzedniego układu, umożliwiając lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wraz z projektantkami, para inwestorów postawiła na stworzenie strefy dziennego wypoczynku, umiejscawiając ją po przeciwnej stronie mieszkania. Taki układ pozwala cieszyć się przepięknym widokiem na okoliczne pałacyki i bujną roślinność.

Wnętrze mieszkania zostało podzielone na dwie sekcje. Strefa dzienna i gościnna, która może być łatwo przekształcona w pokój dziecięcy, oraz prywatna sekcja z sypialnią, garderobą i łazienką, w której znajduje się również sauna. Projektanci zadbali o stworzenie atmosfery pełnej ciepła i domowego komfortu, wprowadzając do wnętrza elementy vintage, takie jak odrestaurowane krzesła Hałasy z okresu PRL-u, nawiązujące kolorystycznie do całego mieszkania.

W projekcie zdecydowano się na zastosowanie organicznych, obłych kształtów, które w harmonii z drewnem i roślinami tworzą niezwykle przytulny i relaksujący klimat. Każde pomieszczenie odznacza się unikalnym charakterem, a szczególną uwagę zwrócono na dbałość o detale.

Dwie łazienki w różnych tonacjach

Warto zaznaczyć, że mieszkanie posiada dwie łazienki, które odróżniają się od siebie kolorystyką. Jedna z nich utrzymana jest w różowych tonacjach i pełni funkcję łazienki gościnnej. Druga łazienka, przylegająca do sypialni, została zaaranżowana w niebieskich odcieniach i wyposażona w saunę. Aby zapewnić intymność, sauna została osłonięta grafitowym szkłem, jednocześnie zachowując widok na część łazienki z bezpiecznej odległości.

Gabinet z przeszkloną loggią

W projekcie szczególną uwagę zwrócono także na przestrzeń gabinetu, który został zaprojektowany w sposób umożliwiający harmonijne połączenie z przeszkloną loggią. Inwestorka, będąca miłośniczką jogi, chciała, aby to miejsce służyło nie tylko do pracy, ale także do relaksu i porannych ćwiczeń. Dzięki dużej przeszkolonej powierzchni można podziwiać okoliczną zielenią, tworząc atmosferę spokoju i inspiracji.

Należy również zwrócić uwagę na dbałość o detale techniczne. Mieszkanie, mimo dość niskiego sufitu, zdaje się być przestronniejsze dzięki zastosowaniu drzwi sięgających aż do samego sufitu, które optycznie podwyższają wnętrze. W celu zapewnienia komfortu mieszkańcom, klimatyzacja została rozprowadzona poprzez kanałowe grzejniki umieszczone w podwieszanym suficie, a jednostki zewnętrzne zostały umieszczone na dachu.

Vintage mieszkanie w ciepłych barwach

Mieszkanie na warszawskim Mokotowie to prawdziwa perła, która zachwyca swoją niezwykłą estetyką i starannie przemyślanym projektem. Ciepłe barwy, unikalne detale i harmonijne połączenie różnych elementów tworzą wnętrze, w którym mieszkańcy mogą odpocząć i cieszyć się pięknem otaczającej przestrzeni. To miejsce, w którym elegancja spotyka się z domowym komfortem, tworząc niezapomnianą atmosferę. 

Opracowanie: Adrianna Tarnowska