Śródziemnomorskie gniazdko w sercu Polski

Joanna i Jose, z pochodzenia z Portugalczyk, postanowili stworzyć swoje gniazdo w sercu Warszawy. Ich marzenie? Mieszkanie, które będzie odzwierciedlać ich pochodzenie, ale jednocześnie wpisywać się w otoczenie Dolnego Mokotowa. Efekt? Harmonijne połączenie naturalnych materiałów z ciepłem portugalskiego słońca.

Inspiracja przyrodą: połączenie wnętrza z zewnętrzem

Pracując nad projektem, zespół architektów inspirował się otaczającym mieszkanie ogrodem. Zielone drzewa, kwitnące krzewy i śpiew ptaków stały się inspiracją do stworzenia wnętrza, które stanowi spójne przejście między zewnętrzem a wnętrzem. Dzięki temu mieszkanie stało się naturalnym przedłużeniem otaczającej je przyrody.

Warszawska pracownia architektoniczna Estimental: twórcy projektu

Kluczem do sukcesu była otwarta komunikacja między właścicielami a zespołem projektowym. Joanna i Jose byli zaangażowani w każdy etap prac, dzięki czemu ich osobisty styl został odzwierciedlony w każdym szczególe mieszkania. Za cały projekt mieszkania odpowiadała warszawska pracownia architektoniczna Estimental.

Serce domu: kuchnia i strefa dzienna

Kuchnia, serce każdego domu, została umiejętnie umiejscowiona w jasno oświetlonej wnęce, tuż obok strefy dziennego wypoczynku. Dzięki temu przestrzeń stała się jednocześnie funkcjonalna i przytulna. Naturalne drewno, fornir i konglomerat połączono z energetyczną paletą kolorów, tworząc miejsce, które zachęca do wspólnego gotowania i spędzania czasu z rodziną.

Oaza spokoju: sypialnia i łazienka

Sypialnia, wraz z przyległą łazienką, stała się oazą spokoju dla Joanny i Jose. Miks mikrocementu, lnu i naturalnego drewna tworzy intymną atmosferę, idealną do relaksu po ciężkim dniu. A wyjątkowe lampy Aromas i elementy z naturalnego kamienia dodają tej przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Minimalizm i elegancja: korytarz

Jednak to, co wyróżnia to mieszkanie, to korytarz łączący strefę dzienną z sypialnią. Utrzymany w minimalistycznej bieli, stanowi tło dla pięknych mebli, które zostały starannie wybrane przez właścicieli. Każdy mebel, każdy dodatek ma swoją historię i dodaje charakteru tej przestrzeni.

Remont mieszkania Joanny i Jose na Dolnym Mokotowie to prawdziwa podróż do słonecznych zakątków zachodniej Europy. Dzięki połączeniu naturalnych materiałów, ciepłych kolorów i dbałości o każdy szczegół, mieszkanie stało się prawdziwym arcydziełem. A wszystko to w sercu Warszawy, na jednym z najbardziej charakterystycznych osiedli w mieście.