Retro w nowoczesnej odsłonie: gdyńska perła architektury

Rozpoczynając podróż po Gdyni, warto zacząć od miejsca, które wprowadzi nas w jej unikalny klimat. Green Hill to nie tylko budynek, ale przede wszystkim wizja. Wizja, która przybliża koncepcję architektoniczną Gdyni, pozwala poczuć ducha polskiego morza, jego białego piasku, spłowiałego drewna i szerokiego horyzontu. Za tę wizję odpowiadają trzy utalentowane architektki: Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska i Justyna Pałdyna z pracowni Biuro Kreacje.

Ich koncepcja opiera się na stylistycznym nawiązaniu do epoki modernizmu, tak ściśle związanej z Gdynią. - Chciałyśmy, aby całość była jasna i przyjemna, kojarzyła się z morzem i wypoczynkiem na plaży - mówią architektki. I udało się. Dziś 9 apartamentów czeka na nowych gości, którzy z pewnością docenią misterny projekt wnętrz i części wspólnych. 

Od wizji do realizacji: przeciwności losu w świecie designu

Jednak droga do realizacji tego projektu nie była prosta. Architektki musiały zmierzyć się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości, globalnym kryzysem i widmem katastrofy ekologicznej. Współpracujące z nimi marki meblowe mówiły o spadku zamówień i problemach z dostawą komponentów.

W odpowiedzi na te wyzwania narodził się pomysł, aby cały projekt oprzeć na polskich produktach. Lokalne materiały i skrócona ścieżka dostaw pozwoliły na pewniejsze zarządzanie terminami i zminimalizowanie ekologicznego śladu projektu. Współpraca z lokalnymi producentami, takimi jak Tubądzin, KOŁO, Ummo i wielu innymi, pozwoliła na stworzenie wnętrz, które są jednocześnie nowoczesne i głęboko zakorzenione w polskiej tradycji.

Design z myślą o wszystkich: inkluzja w serca Gdyni

Green Hill to jednak nie tylko inwestycja w design i ekologię. To także projekt o głębokim wymiarze społecznym. Znajduje się tu apartament dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. - Dobry projekt powinien służyć wszystkim - podkreślają architektki. O ekologicznym wymiarze inwestycji dba także pompa ciepła wspierana fotowoltaiką. To ważny krok w kierunku tworzenia przestrzeni przyjaznych dla środowiska i przyszłych pokoleń.

Gdzie tradycja spotyka przyszłość: Green Hill w centrum uwagi

Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie to więcej niż tylko budynek. To wizja, która łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, lokalność z globalnością, a przede wszystkim dbałość o środowisko z komfortem mieszkańców. To miejsce, które stanowi hołd dla bogatej historii Gdyni i jednocześnie krok w przyszłość, w kierunku bardziej zrównoważonego i odpowiedzialnego społeczeństwa.