Nowe życie domu z lat siedemdziesiątych. Tu króluje styl vintage!

Dom, wybudowany w latach siedemdziesiątych, był świadkiem zmieniającego się świata. Przechodząc przez dekady, zachował w sobie ducha minionych czasów. Jednak nadszedł moment, gdy nowy właściciel postanowił nadać mu nowe życie, angażując do projektu Loft Kolasiński.

Projekt domu obejmował 190 m², gdzie zespół Loft Kolasiński podjął się nie tylko projektowania wnętrz, ale również stworzenia nowej klatki schodowej, kominka, stolarki wewnętrznej oraz części umeblowania. Praca zaczęła się od generalnego remontu i częściowej przebudowy wnętrz.

Projektując wnętrza, architekci postawili na mieszankę tradycyjnego tynku, który pokrył większość ścian i sufitów, z pozostawionymi nieotynkowanymi betonowymi sufitami i elementami konstrukcji, tworząc kontrast pomiędzy starym a nowym. Ważnym elementem projektu było zgromadzenie kolekcji klasycznych mebli, lamp i akcesoriów z Europy i USA, z naciskiem na obiekty vintage. Szczególną uwagę zwróciła lampa podłogowa Jeana Rispala z 1950 roku, znana jako „Modliszka”, oraz zasłony okienne z tkaniny „Smugi” Danuty Michno-Paprowicz, oddające ducha lat sześćdziesiątych.

Studio projektowe zaprojektowało również własne meble i akcesoria, w tym biblioteki, łóżka, stoliki nocne, garderoby oraz meble łazienkowe i kuchenne. Każdy element był dostosowany do unikalnego charakteru domu. W projektowaniu wnętrz ważną rolę odegrała sztuka. Wykorzystano fotografie Erwina Olafa oraz obrazy Anny Luk, które wprowadziły w przestrzeń dodatkowy wymiar kreatywności i elegancji.

Metamorfoza starego domu - od klasycznego sznytu po nowoczesny design

Studio „Loft Kolasiński” specjalizuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych i publicznych oraz wzornictwie przemysłowym. Ich unikalne podejście polega na połączeniu nowoczesnego designu z elementami vintage, tworząc przestrzenie pełne charakteru i historii.

Projekt ten to dowód na to, że przeszłość i teraźniejszość mogą współistnieć w harmonii, tworząc unikalne i inspirujące przestrzenie do życia. Przebudowa domu z 1972 roku przez Loft Kolasiński to perfekcyjne połączenie szacunku do historii z nowoczesnym designem, tworząc dom, który jest jednocześnie muzeum i domowym ogniskiem.