Miłość od pierwszego wejrzenia: prace projektowe zaczęli przed zakupem mieszkania!

Kiedy Yvonne i Serhan po raz pierwszy zobaczyli swoje przyszłe mieszkanie, nie było jeszcze ich własnością. Oczarowani oryginalnym parkietem ułożonym w jodełkę oraz pięknymi oknami z rozetami, nie chcieli zwlekać z rozpoczęciem remontu. Współpracę z architektką Joanną Lemką-Wójcik rozpoczęli zanim jeszcze podpisali akt notarialny. To zobowiązanie do współpracy i zaufanie, które okazali architektce, było kluczowe dla sukcesu całego przedsięwzięcia.

Wyzwania projektowe: oddzielna kuchnia i malutka łazienka

Początkowy stan mieszkania daleki był od ideału. Układ z oddzielną kuchnią i malutką łazienką wymagał gruntownego remontu oraz znacznych nakładów finansowych. Joanna Lemka-Wójcik, specjalizująca się w projektach kompleksowych, stanęła przed zadaniem przekształcenia tej przestrzeni w funkcjonalne i stylowe wnętrze.

Projekt obejmował kilka kluczowych zmian:

• Powiększenie łazienki: aby stworzyć bardziej komfortową i funkcjonalną przestrzeń.

Maksymalne otwarcie części dziennej: zburzenie ścian działowych pozwoliło na stworzenie przestronnego, jasnego salonu połączonego z kuchnią.

Zachowanie strefy wejściowej: mimo otwarcia przestrzeni dziennej, zachowano wyraźne wyodrębnienie strefy wejściowej.

Ukrycie rur i pionów instalacyjnych: estetyczne i praktyczne rozwiązania pozwoliły na ukrycie licznych rur i pionów, które wcześniej psuły harmonijny wygląd wnętrza.

Estetyka mid-century modern: kolory ziemi i eleganckie detale

Projekt wnętrza został utrzymany w kolorach ziemi - dominują beże, brązy i oliwkowy, z subtelnymi akcentami łososiowego w sypialni. Wybór tych barw wprowadza do mieszkania ciepłą, przytulną atmosferę, jednocześnie zachowując elegancję charakterystyczną dla stylu mid-century modern.

Na ścianach pojawiła się sztukateria, która dodaje wnętrzu klasycznego uroku, podczas gdy odrestaurowany parkiet oraz płytki w klimacie mid-century modern tworzą spójną i harmonijną całość. Detale takie jak dekoracyjne listwy sufitowe oraz starannie dobrane dodatki podkreślają wyjątkowy charakter mieszkania.

Kuchnia z wyspą: serce domu

Marzeniem Yvonne i Serhana była kuchnia z wyspą, która stanie się centralnym punktem domu. Blat wykonany ze spieku kwarcowego nie tylko wygląda spektakularnie, ale jest również niezwykle trwały i praktyczny. Panel międzyszafkowy to efektowna mozaika w kolorze pistacjowym, który przewija się w całym apartamencie, tworząc spójną kompozycję kolorystyczną.

Projekt mieszkania w śródmiejskiej kamienicy to przykład na to, jak harmonijnie połączyć estetykę mid-century modern z funkcjonalnością współczesnego życia.

Dzięki przemyślanym zmianom architektonicznym oraz dbałości o detale, udało się stworzyć przestrzeń, która nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również spełnia wszystkie oczekiwania inwestorów.  

Autor
Warszawskie mieszkanie w kamienicy. Urządzono je w stylu mid-century modern
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....