Architektura wnętrz to sztuka, która potrafi stworzyć atmosferę odzwierciedlającą nie tylko styl życia, ale także duszę domu. Najnowszy projekt autorstwa architektki Hanny Pietras oraz Julii Pałuby doskonale uchwycił tę filozofię. Stworzyły one harmonijną przestrzeń, która emanuje ciepłem i elegancją, przy użyciu naturalnych materiałów i przemyślanych rozwiązań, takich jak wyspa kuchenna. W domu o powierzchni 500 m², zastosowanie drewna i kamienia nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter, przyjazny dla środowiska. 

- Ciepłe odcienie ziemi, delikatne beże i stonowane brązy tworzą paletę barw, która otula mieszkańców domu w przyjemnym uczuciu komfortu i spokoju. To miejsce, gdzie każdy element został starannie przemyślany, aby stworzyć oazę spokoju i harmonii w szybko zmieniającym się świecie - mówi architektka Hanna Pietras.

Design prosto z natury - tu króluje drewno, kamień i beże

Projekt wnętrz autorstwa pracowni Hanny Pietras to nie tylko estetyka, lecz przede wszystkim historia, którą chce się opowiadać. To zaproszenie do odkrywania piękna w prostocie, doceniania natury i czerpania radości z każdego momentu spędzonego w domu. Architektka skupiła się na zaprojektowaniu otwartej przestrzeni z dużymi przeszkleniami, co sprawia, że ogród wręcz „wchodzi” do środka domu.

- W tym salonie dużą rolę odgrywa światło naturalne. Jest go sporo i postanowiłam wykorzystać je jako element również dekoracyjny. Pięknie rozświetla drewno i jasną tapicerkę na sofach. Jest to przestrzeń idealna do odpoczynku przy kominku, czy do spotkań towarzyskich. Moi Klienci chcieli, aby ta część była otwarta, zapraszała do siebie - mówi architektka. - Naturalne materiały, jasne kolory, różne faktury, mocniejsze akcenty dekoracyjne nadały tej przestrzeni również pewnej dynamiki - dodaje.

Kuchnia, która może być zarówno otwarta, jak i zamknięta dzięki stylowym drzwiom, stanowi serce domu. Jej centralnym punktem jest sporych rozmiarów wyspa – autorski pomysł architektek. Zapewnia ona dużo miejsca do przechowywania oraz ekspozycji na blacie. Całe wnętrze utrzymane jest w jasnych odcieniach, które doskonale komponują się z płytkami z trawertynu.

Enklawa dzieci i rodziców - strefa wypoczynkowa dla rodziny

Piętro domu to część prywatna z wyjątkiem otwartego korytarza ze stołem bilardowym, który jest ulubioną rozrywką wszystkich mieszkańców. Choć trudno znaleźć czas na wspólną grę, wszyscy uwielbiają spędzać tam czas. Główna strefa prywatna obejmuje sypialnie, łazienki w ciepłych odcieniach beżu oraz pokoje dzieci.

- Chciałam, żeby ta część domu była spójna z tym, co widzimy na parterze, ale jednocześnie zależało mi na jej personalizacji względem potrzeb dzieci. W każdej sypialni znajdziemy drewno, ale już zastosowana paleta kolorów dostosowana jest do poszczególnych upodobań najmłodszych mieszkańców - dodaje Hanna Pietras.

Wnętrza stworzone przez Hannę Pietras emanują wyrafinowanym luksusem i harmonią z naturą, a kamień naturalny odgrywa w nich kluczową rolę. Jego obecność w łazience nadaje niepowtarzalny urok estetyczny, ale również dodaje jej solidności i elegancji. Kamień naturalny współgra z wizją architektek, stawiających na trwałe i ponadczasowe rozwiązania. Jego faktura i kolorystyka nadają łazience wyjątkowy, organiczny wygląd, harmonizujący z naturą.

Słoneczny dom w kamieniu i drewnie o powierzchni 500 m² to przestrzeń, która nie tylko zachwyca estetyką, ale również funkcjonalnością i trwałością. Projekt autorstwa Hanny Pietras i Julii Pałuby stanowi doskonały przykład harmonijnego połączenia natury z nowoczesnym designem, tworząc miejsce idealne do życia i odpoczynku. To dom, w którym każdy element został starannie przemyślany, aby zapewnić mieszkańcom komfort, spokój i poczucie bliskości z naturą.

Autor
Słoneczny dom w kamieniu i drewnie. Ma aż 500 metrów kwadratowych!
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....