65 metrów na warszawskim Targówku. Inspiracją wnętrza pałacowe!

Przestrzeń odzwierciedla inspirującą naturę właścicielki, pełną pasji i ciekawości świata. Wnętrze skomponowano z myślą o jej elegancji i delikatności. Klasyczne elementy, takie jak rzeźbione meble i sztukateria, przeplatają się z pastelowymi, kwiecistymi motywami, podkreślonymi złotymi akcentami. Całość emanuje kobiecą atmosferą, zarówno silną, jak i subtelną. 

Inspiracją do projektu stały się wnętrza pałacowe, bogate w detale, przepych i wyraziste kolory. - Inwestorka marzyła o przestrzeni w której dominować będą marmurowe wzory, kryształowe żyrandole, eleganckie meble oraz jodełka na podłodze. - opowiada architektka Dorota Legieć. - Nasza interpretacja stylu pałacowego, to połączenie delikatniejszych form dostosowanych do współczesnych przestrzeni, umiarkowana ornamentyka oraz elementy rustykalne w armaturze. - dodaje projektantka.

Tapeta w łazience i krzesła ludwikowskie. Jak wprowadzić styl pałacowy do wnętrz?

Łazienki zachwycają tapetami z motywami roślinnymi, charakterystycznymi dla dawnych epok. Ich wnętrza są jasne i zdominowane przez marmurowe kafle. Złote baterie nawiązują do angielskiego stylu dworkowego. Kuchnia i witryna w salonie zyskały lekko rustykalny charakter.

Monumentalne zabudowy z rzeźbieniami i złotymi elementami dekoracyjnymi nadają im wyjątkowy charakter. Tuż przy kuchni znajduje się klasyczny stół z krzesłami w stylu ludwikowskim. Dekoracje na ścianach i regale podkreślają ornamentykę, opływowe kształty i kobiece elementy.

Sypialnia to ulubione miejsce właścicielki. Tutaj czyta książki, planuje podróże, relaksuje się i odpoczywa. Ściana za łóżkiem udekorowana została sztukaterią i strukturalną zieloną tapetą z motywem kwiatowym od Wonderwall. Efekt potęgują wiszące białe lampy i duże lustro na przeciwległej ścianie.

Kobiece mieszkanie na warszawskim Targówku udowadnia, że każdy styl, nawet ten mniej popularny, może zachwycać, jeśli w grę wchodzi doświadczenie architekta. Rezultaty? Oceńcie sami!

Autor
Kryształowe żyrandole i sztukateria! Tak wygląda mieszkanie w stylu pałacowym na warszawskim Targówku
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....