Ten projekt pokazuje, jak pastelowe kolory i unikatowe zestawienia barw w połączeniu z nieoczywistymi kształtami mebli tworzą harmonijną, wyciszająca i wygodną do mieszkania przestrzeń. Koncepcja mieszkania idealnie wpisuje się w otaczający krajobraz. Powiśle to dzielnica Warszawy, która zachwyca atmosferą - bliskość parków, Wisły, uczelni i centrów biznesowych, co tworzy wygodne warunki do życia. Mieszkanie zaprojektowane przez Jacka Tryca odzwierciedla ten balans - łączy w sobie pulsującą część Warszawy z potrzebą wyciszenia.
Przytulne mieszkanie na Powiślu
Choć mieszkanie nie należy do bardzo dużych, przestrzeń zaaranżowana w sposób bardzo przemyślany, sprawia wrażenie otwartości i przestronności. Doskonale wykorzystano tu każdy centymetr powierzchni. Salon pełni kilka funkcji - jest strefą wypoczynku, jadalnią, kuchnią, a także miejscem do pracy.
Natomiast dyskretnie ukrytą za biurkiem garderobę architekt połączył z sypialnią.
W mieszkaniu znajduje się też toaleta dla gości i osobna łazienka dla gospodarzy.
Praktyczny hol z pojemną szafą i wygodnym siedziskiem ułatwia właścicielom codzienne funkcjonowanie i zapewnia wygodne miejsce do przechowywania.
Zarówno forma mebli w salonie, jak i ich wykończenie przywołują skojarzenia z komfortem i łagodnością. Obła sofa w jasnym kolorze zaprasza do zanurzenia się w niej po dniu pełnym
zawodowych wyzwań. Towarzyszą jej miękkie poduszki o różnorodnych fakturach i geometrycznych wzorach, które dodają wnętrzu nieco retro charakteru.
Jasna, pastelowa kolorystyka wnętrza została przełamana odważniejszymi akcentami - m.in. ścienną instalacją z okrągłych kinkietów w kolorze ciemnej zieleni i brzoskwini oraz pasującymi do niej lampami sufitowymi Aromas Del Campo.
Delikatne, kremowe fronty szafek w kuchni tworzą subtelne tło dla płytek w odcieniu terakoty, które nadają strefie roboczej przytulny, niemal tekstylny charakter. Przemyślany układ zabudowy kuchennej aż po sufit maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, zapewniając miejsce do przechowywania bez przytłaczania wnętrza.
Siła detalu
Projekt Jacka Tryca to również ukłon w stronę wysokiej jakości detalu i przemyślanego osprzętu elektrycznego. W mieszkaniu zastosowano gniazda i włączniki z serii Simon 55 od Kontakt-Simon - marki cenionej przez architektów za estetykę, trwałość i nowoczesny design. Ich obecność jest niemal niezauważalna, a jednocześnie niezwykle istotna - gniazdo przy kanapie w salonie ułatwia ładowanie urządzeń mobilnych bez potrzeby sięgania po przedłużacze. W sypialni, włączniki zostały natomiast zamontowane bezpośrednio na tapicerowanym panelu, co nie tylko ułatwia sterowanie oświetleniem z poziomu łóżka, ale również podkreśla spójność i elegancję całej aranżacji.
- W projektowaniu dużą wagę przywiązuję do detalu i do tego, aby elementy codziennego użytku były nie tylko praktyczne, ale wpisywały się też w koncepcję estetyczną wnętrza. Wybór serii Simon 55 był oczywisty - ich uniwersalność i szeroka paleta wykończeń pozwoliły mi dopasować je idealnie do charakteru mieszkania - mówi architekt Jacek Tryc.
Pastelowe kolory i modne obłe formy
Wnętrze wyróżnia się pastelową paletą barw, miękkimi, obłymi formami mebli oraz wyciszającą atmosferą. Charakter łazienki definiuje kolorystyka - ściany strefy prysznicowej oraz ściana za lustrem zostały wykończone wąskimi, pionowo ułożonymi płytkami w odcieniu terakoty. Ten ciepły kolor wprowadza do pomieszczenia wizualny spokój, będąc jednocześnie kontynuacją barw pojawiających się w kuchni i w salonie.
Pastelowe wnętrze mieszkania na Powiślu sprzyja zarówno odpoczynkowi, jak i pracy. Dzięki dbałości o detale, ergonomii i konsekwencji stylistycznej, przestrzeń autorstwa Jacka Tryca stała się odpowiedzią na potrzeby współczesnych mieszkańców Warszawy - tych, którzy szukają we własnym domu spokoju, ale nie chcą rezygnować z nowoczesnej estetyki.