Wnętrze w stylu loftowym powstało dla pary pracującej zdalnie, dla której dom to nie tylko miejsce wypoczynku, ale i codziennej pracy. Kluczowe były więc ergonomia, funkcjonalność oraz przemyślany podział przestrzeni.

Mieszkańcy nie oglądają telewizji, dlatego w salonie nie znajdziemy klasycznej strefy TV - zamiast tego uwagę przyciąga kolekcja obrazów inspirowanych mitologią słowiańską.

Kanapa w rudym, rdzawym kolorze dodaje przytulności wnętrzu. Projekt Izabela Kutyła-Sztuk, architektka i właścicielka studia INK Architektura, fot. Marlena Faerber

Ważnym elementem życia codziennego jest również aktywność fizyczna - w salonie zaplanowano miejsce na rurę do pole dance oraz duże lustra, które pełnią także funkcję dekoracyjną i optycznie powiększają przestrzeń.

Zabudowa kuchenna i wyspa w kolorze czarnym idealnie pasują do stylistyki loftu. Ciekawym akcentem jest instalacja elektryczna natynkowa

Stropy z odsłoniętym betonem i mikrocement na ścianach i podłogach

Mieszkanie utrzymane jest w loftowej estetyce, którą podkreślają stropy z odsłoniętym betonem i instalacjami, mikrocement na ścianach i podłogach, czarne stalowe akcenty oraz lamele. Wprowadzona została nowa jakość - bardziej minimalistyczna, aktualna i subtelna.

W części dziennej mieszkania powstała strefa do ćwiczeń - rura do pole dance oraz duże lustra

Kontrast surowych materiałów z ciepłym drewnem, aksamitem i nastrojowym oświetleniem sprawia, że wnętrze zyskuje na przytulności i harmonii. Rdzawa sofa stanowi mocny kolorystyczny akcent, idealnie komponując się z całością.

W mieszkaniu w stylu loftu królują stonowane kolory - szarość i czerń oraz materiały o industrialnym charakterze, takiej jak surowy beton, mikrocement, stal

Centralną częścią mieszkania jest otwarta przestrzeń salonu połączonego z kuchnią i jadalnią. Kuchnia, zaprojektowana z myślą o pasji mieszkańców do gotowania, jest duża, wygodna i funkcjonalna - z czarno-szarą kolorystyką, kamiennym blatem i praktyczną wyspą kuchenną, która sprzyja przenikaniu się stref.

Centralna część mieszkania jest to otwarta przestrzeń salonu połączonego z kuchnią i jadalnią.

Gładkie fronty i czarne detale nadają jej nowoczesny charakter. Całość dopełnia charakterystyczna lampa nad stołem, a gramofon w salonie dodaje intymnego nastroju.

Część wypoczynkowa w salonie

Wszystkie meble - od kuchni po biuro - zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie, dzięki czemu przestrzeń jest optymalnie zagospodarowana, a zarazem lekka i spójna.

Kontrast surowych materiałów z nastrojowym oświetleniem sprawia, że wnętrze zyskuje na przytulności i harmonii.

Domowe biuro

Z salonu, przez przeszklone drzwi, wyłania się domowe biuro - z niemal 3-metrowym blatem, podwójnym stanowiskiem pracy, przestronną szafą i podwieszanym regałem na książki. Dzięki dużym przeszkleniom przestrzenie wydają się większe, a światło dzienne swobodnie dociera w głąb mieszkania.

Domowe biuro - wygodne, przestronne i idealnie wkomponowane w mieszkanie

Mikrocement w łazience

W projekcie istotną rolę odgrywają także ukryte drzwi, które wtapiają się w ściany, tworząc jednolitą płaszczyznę i pozwalając sztuce grać główną rolę. Za jednymi z nich znajduje się łazienka - w całości pokryta mikrocementem, z lustrami na dwóch ścianach i kabiną prysznicową na pełną wysokość. Dzięki tym zabiegom niewielkie pomieszczenie zyskało głębię i optyczne powiększenie.

Łazienka w całości pokryta mikrocementem. Zabudowy meblowe wykonane zostały na zamówienie.

Zabudowy łazienkowe, podobnie jak w pozostałych częściach mieszkania, wykonano na wymiar - sprytnie ukrywając instalacje i oferując wiele ukrytych miejsc do przechowywania.

Sypialnia w stylu loftowym

Sypialnia, dostępna z przedpokoju, to strefa komfortu i spokoju. Po obu stronach łóżka znalazły się pojemne szafy, które uzupełniają główną przy wejściu. W sypialni wygospodarowano również przestrzeń na toaletkę z nietuzinkową lampą oraz przygotowaną ścianę pod rzutnik.

Sypialnia w szarym kolorze w stylu loftowym

- Zależało mi na tym, by stworzyć przestrzeń ponadczasową - harmonijną, ale z charakterem. Taką, która daje użytkownikowi przestrzeń do życia i myślenia, jednocześnie odzwierciedlając jego potrzeby i osobowość - mówi Izabela Kutyła-Sztuk.

Mieszkanie ozdabiają obrazy nawiązujące do mitologii słowiańskiej

- Jestem dumna z moich klientów - zrealizowali projekt w 100%, bez kompromisów. Będąc tam, mam wrażenie, jakbym spacerowała po moim projekcie 3D - dodaje architektka.

Autor
Loftowy minimalizm. Beton, mikrocement i obrazy inspirowane mitologią słowiańską
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....