Trendy “eko” oraz “zero waste” są coraz bardziej popularne i bez wątpienia pozostaną takie jeszcze przez długi czas. Dlatego też biura, które chcą nie tylko pokazać się od lepsze strony, ale też rzeczywiście pragną zatroszczyć się o środowisko, mogą skorzystać z coraz większej ilości rozwiązań, dedykowanych specjalnie dla nich. Co się wśród nich może znaleźć?

Dlaczego w ogóle warto korzystać z ekologicznych rozwiązań?

Ekologiczne trendy to nie tylko moda, ale również sposób prowadzenia firmy, który przyczynia się do jej pozytywnego odbioru przez klientów. Coraz więcej osób przykłada bowiem wagę do zachowania środowiska w jak najlepszym stanie, co wymusza społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw. Jednocześnie warto zauważyć, że rządy także zaczynają wymuszać na przedsiębiorcach, odpowiedzialne, ekologiczne działania.

Z tych dwóch względów warto w swoim przedsiębiorstwie jak najszybciej zdecydować się na kroki, które będą prowadzić do zachowania środowiska w jak najlepszym stanie. Bez wątpienia zostaną pozytywnie ocenione przez klientów i sprawią, że chętniej wybiorą oni produkty właśnie takiego przedsiębiorstwa. Mogą stanowić nawet element kampanii reklamowej, która na pewno będzie skuteczniejsza od wielu innych.

Nie bez znaczenia jest także kwestia finansowa. Wiele ekologicznych rozwiązań przynosi firmom także wymierne korzyści w postaci zmniejszenia kosztów produkcji czy utrzymania pomieszczenia. To dodatkowa zaleta, która może okazać się krytyczna dla zwiększenia przychodów i rozwoju przedsiębiorstwa.  

Drobiazgi, które przydadzą się pracownikom

Popatrzmy teraz, na co można postawić w firmie, aby rzeczywiście spełniła ona założenia eko. Przede wszystkim warto zadbać o codziennie używane przez pracowników drobiazgi, takie jak różnego rodzaju pojemniczki, pudełeczka czy akcesoria kuchenne, znajdujące się we wspólnej przestrzeni. Wykonane z naturalnych, biodegradowalnych materiałów nie tylko będą użyteczne, ale też przyczynią się do podniesienia świadomości pracowników. Jednocześnie doskonale wpiszą się w trendy i pięknie zaprezentują.

Drugim krokiem może być obdarowanie pracowników osobistymi drobiazgami, które są wykonane z materiałów biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu. Wśród nich mogą znaleźć się notesy z makulatury, wygodne torby z logo firmy z plastikowych butelek, zestawy piśmiennicze z recyklingu lub w drewnianych, ekologicznych oprawach.

Więcej o podobnych gadżetach i ich zaletach znajdziesz pod adresem gadges.pl w tekście “Ekologiczne gadżety dla firm. Dla tych, którzy chcą pokazać troskę o planetę”.

Drobiazgi dla klientów

Być może każdego dnia twoją firmę odwiedzają setki klientów, kupujących drobne rzeczy. Jeśli tak właśnie jest, możesz zadbać także o ekologiczne drobiazgi dla nich, które dzięki umieszczeniu na nich logo twojej firmy jednocześnie sprawdzą się jako materiały reklamowe. Przykładowo, możesz pakować zakupy swoich klientów w papierowe torby, albo biodegradowalne naczynia, jeśli kupują u ciebie dania na wynos.

Ciekawym pomysłem jest w tym przypadku także wykorzystanie ekologicznych słomek do napojów, na które stawia coraz więcej firm. Być może, jeśli sprzedajesz napoje swoim klientom, także mógłbyś po nie sięgnąć. Na naszym rynku dominują obecnie papierowe rurki, jednak w przyszłości na pewno będziesz miał jeszcze szerszy wybór. Przykładowo, idąc śladem Sturbucksa, być może będziesz mógł sięgnąć po takie, które wykonano z fusów kawy. Możesz poznać je bliżej, czytając artykuł “Słomka z fusów kawy?” na stronie clevermedia.pl.